4 lieliski padomi virtuves iekārtošanai

virtuves kombainiVirtuve ir centrālā telpa mājoklī, tādēļ svarīgi, lai tā būtu iekārtota atbilstoši ģimenes dzīvesveidam. Turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs iekārtot tieši Jūsu prasībām atbilstošu virtuvi.

Izvērtējiet virtuves platību

Pirmais solis – izvērtēt reālo virtuves platību. Skaidrs, ka lielas virtuves iekārtot ir daudz vienkāršākāk, mazās telpās nepieciešams meklēt radošākus risinājumus. Svarīgi saprast, kādu virtuves tehniku noteikti izmantosiet, kādas mēbeles vajadzīgas. To visu jāsaskaņo ar reālajām iespējām, lai telpa nebūtu pārblīvēta.

Izveidojiet iekārtojuma plānu

Pirms dodaties uz veikalu piemērotas sadzīves tehnikas un mēbeļu meklējumos, vērts padomāt, kāds būs virtuves iekārtojums. Vislabāk izveidot plānu, lai saprastu, kāda veida un izmēru lietas nepieciešamas.

Plānojot skapīšu un plauktu iegādi, jādomā arī par to, kas tajos tiks ievietots. Piemēram, ja plānojat iegādāties arī virtuves kombaini, izvērtējiet, kur to novietosiet un cik daudz vietas tam vajadzēs. Tāpat jāpadomā, kur tiks novietoti produkti, ko nav jāuzglabā ledusskapī.

Jāņem vērā arī to specifika. Piemēram, dārzeņi jānovieto sausā, tumšā vietā. Un, lai tie nebojātos, nenovietojiet tos plīts un radiatoru tuvumā. Atklātā vietā, piemēram, plauktos un darba virsmām novietojiet tos piederumus, ko izmantojiet visbiežāk.

Svarīgi domāt arī par to, lai iekārtojums būtu maksimāli efektīvs – tas nozīmē, ka izlietnei, plītij un ēst gatavošanas virsmai nevajadzētu atrasties tālu vienai no otras.

Izvēlieties ledusskapim atbilstošāko vietu

Piemērotākā vieta ledusskapja novietošanai ir starp galveno ieeju virtuvē un zonu ēdiena gatavošanai, lai tam būtu ērti piekļūt gan tad, kad mājās atnesti produkti, gan arī ēst gatavošanas laikā. Jāatceras arī, ka ledusskapi nevajadzētu novietot blakus plītij, jo abu ierīču krasās temperatūras atšķirības var mazināt to darbības efektivitāti.

Krāsu izvēle

Virtuves sienu un grīdas krāsa atkarīga no Jūsu gaumes. Neuzkrītošākam risinājumam var izvēlēties krēmkrāsas, savukārt – aktīvākai atmosfērai var izvēlēties drosmīgākus toņus. Protams, krāsu un izmantoto apdares materiālu izvēle atkarīga no kopējā telpas interjera.

Citas lieliskas idejas funkcionālas un gaumīgas virtuves iekārtošanai atradīsi gan specializētos žurnālos, gan internetā.