4 padomi, kā samazināt tēriņus par transportu

4 padomi, kā samazināt tēriņus par transportuLai ietaupītu naudu, jāizvērtē savi naudas tērēšanas paradumi un jāmeklē iespējas samazināt izdevumus. Ir kategorijas, kur liekos tēriņus atrast ir vienkāršāk – ar tām tad arī būtu jāsāk. Viena no tām ir transporta izdevumi. Vai vēlies uzzināt, kā tos samazināt? Ieskaties šajos padomos!

Izvērtē auto apdrošināšanu

Kad pienācis laiks iegādāties jaunu automašīnas apdrošināšanas polisi, velti laiku tam, lai apskatītu un salīdzinātu vairākus piedāvājumus. Pie dažādiem apdrošinātājiem cenas var pat ļoti būtiski atšķirties. Tādēļ kāpēc pārmaksāt?

Veic regulāru automašīnas apkopi

Veicot automašīnas regulāru apkopi, ietaupīsi naudu ilgtermiņā, jo uzturēšana vienmēr izmaksā mazāk, nekā labošana. Turklāt uzturot riepu spiedienu atbilstošā līmenī, samazināsi arī degvielas patēriņu.

Ceļo gudri!

Ceļošana ir daudzu vaļasprieks. Un, lai dotos aizraujošā ceļojumā, nebūt nav jāiztērē liela naudas summa. Viena no būtiskākajām izdevumu kategorijām, plānojot ceļojumu, ir transporta izdevumi. Neatkarīgi no tā – izmanto aviokompāniju pakalpojumus vai dodies ceļā kā citādāk, ir vērts veltīt mazliet laika, lai atrastu ekonomiski izdevīgākos risinājumus.

Piemēram, biļetes uz vēlamo lidmašīnas reisu pārbaudi un salīdzini vairākās interneta vietnēs – tas ir lielisks veids, kā atrast izdevīgāko piedāvājumu. Ja vien tas ir iespējams, biļete jāpērk savlaicīgi – jo tuvāk lidojuma datums, jo dārgāk ceļojums var izmaksāt. Meklējot izdevīgāko lidojumu, vajadzētu apskatīt arī reisus ar pārsēšanos – tie gan prasa vairāk laika un mēdz būt nogurdinošāki, taču bieži palīdz krietni ietaupīt.

Izplatīta ir prakse ceļojuma laikā izmantot auto nomas pakalpojumus. Arī šajā gadījumā vērts veltīt laiku tam, lai iepriekš izskatītu piedāvājumu un atrastu izdevīgāko risinājumu. Uzmanība jāpievērš  ne vien pakalpojuma izmaksām, bet arī līguma noteikumiem. Noteikti jāpārliecinās, ka līgums neparedz kādas slēptās izmaksas. Svarīgi arī automašīnas rezervāciju veikt regulāri, lai vēlāk nerastos lieki sarežģījumi.

Arī tad, ja, nokļūstot galamērķī, plāno izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus, svarīgi iepriekš uzzināt visu aktuālo informāciju par tā cenām, biļešu iegādes vietām, atlaižu kartēm un citām niansēm, kas ļaus izvēlēties izdevīgāko un piemērotāko risinājumu.

Kā redzams, vēlme ietaupīt naudu nebūt nenozīmē, ka dzīve kļūst garlaicīga. Patiesībā ir daudz un dažādi veidi kā izbaudīt dzīvi bez liekiem tēriņiem.  Gudra ceļojumu plānošana ir tikai viens no tiem.

Vairāk staigājiet ar kājām vai brauciet ar velosipēdu

Vienkāršākais, videi un ķermenim draudzīgākais risinājums ir pēc iespējas vairāk staigāt kājām vai braukt ar velosipēdu. Tas, protams, prasīs vairāk laika, taču palīdzēs ietaupīt citus resursus. Ja dzīvo pietiekami tuvu darbam, pieņem lēmumu no mājas iziet nedaudz ātrāk un doties uz darbu kājām – vismaz gada siltajā sezonā. Drīz vien pamanīsi ne tikai naudas ietaupījumu, bet arī vairākas citas priekšrocības.