Aizdevums internetā – kas jāzina pirms noformēšanas?

Mūsdienās populārs veids, kā izkļūt no neparedzētām situācijām, ir kredīta noformēšana. Šobrīd to salīdzinoši ērti iespējams noformēt internetā, tādā veidā  iztiekot bez sarežģītu un laikietilpīgu formalitāšu kārtošanas.

Tomēr, lai cik pieejama šī iespēja šķistu, kredīta noformēšana tomēr ir atbildība. Tādēļ šis lēmums rūpīgi jāizvērtē. Aizņemies tikai tad, ja esi drošs, ka aizdevums patiešām nepieciešams un spēsi to atmaksāt.

Faktori, kam pievērst uzmanību, meklējot izdevīgāko risinājumu

Šobrīd nebanku aizdevumi pieejami daudzveidīgā izvēlē, tādēļ izvērtē, kura iespēja atbilst Tavām prasībām. Nereti naudas līdzekļi vajadzīgi pēc iespējas ātrāk, tādēļ tiek noformēts pirmais kredīts, kas pieejams, tomēr tas var izmaksāt daudz vairāk nekā citi līdzīgi risinājumi. Lai aizdevums internetā būtu pēc iespējas izdevīgāks, svarīgi ņemt vērā vairākus faktorus:

  • Izvērtē visus kredīta nosacījumus, īpašu uzmanību pievēršot procentu likmei. Tā norāda, cik daudz nāksies pārmaksāt par saņemto kredītu. Procentu likme pie dažādiem kredītdevējiem mēdz būt atšķirīga, tādēļ pievērs uzmanību šim faktoram, lai lieki nepārmaksātu;
  • Uzzini, kādas ir izmaksas, kas saistītas ar kredīta noformēšanu. Pirms pieņemt lēmumu un slēgt līgumu, svarīgi iepazīties ar paredzētajām papildu izmaksām. Piemēram, ja tiek noformēts aizdevums internetā, jārēķinās ar reģistrācijas maksu. Tā jāmaksā tikai pirmajā aizņemšanās reizē, un parasti šī summa ir pavisam simboliska – 0,01 eiro. Taču ir arī tādi aizdevēji, kuru nosacījumi paredz vēl arī citas komisijas maksas par dažādiem pakalpojumiem;
  • Lai arī ikviens ir aicināts aizņemties atbildīgi, izvērtējot savu maksātspēju, nav noslēpums, ka apstākļi var būt dažādi. Tādēļ būtiski iepazīties arī ar saviem pienākumiem un tiesībām situācijās, kad rodas problēmas ar aizdevuma atmaksu. Iepazīsties ar soda procentu apmēru, kā arī iespēju saņemt kredīta brīvdienas vai pagarināt kredīta atmaksas termiņu;
  • Ja līdzekļi vajadzīgi steidzami, būtisks ir arī kredīta noformēšanas un saņemšanas laiks. Ja vien aizdevumam pieteiksies kredītdevēja darba laika ietvaros, pieteikums tiks izskatīts jau pavisam drīz. Pozitīva lēmuma gadījumā arī naudas summa uz norādīto bankas kontu tiks pārskaitīta vien dažu minūšu laikā. Ja vēlies, lai nauda Tavā rīcībā nonāktu pēc iespējas ātrāk, pārliecinies, ka pārskaitījums notiks vienas bankas ietvaros;
  • Rūpīgi izlasi visus līguma nosacījumus. Svarīgi iepazīties ne tikai ar kredītdevēja interneta vietnē pieejamo informāciju, bet arī ar citiem līguma nosacījumiem. Kredītam piesakies tikai tad, ja esi iepazinies ar visu līgumā minēto informāciju un piekrīti tai.

Pirms kredīta noformēšanas svarīgi arī iepazīties ar citiem aizņemšanās nosacījumiem un izvērtēt vai atbilsti visām prasībām. Aizdevums internetā pieejams Latvijas Republikas pastāvīgajiem iedzīvotājiem ar pozitīvu kredītvēsturi un regulāriem ienākumiem. Pievērs uzmanību arī kredītdevēja noteiktajam vecuma ierobežojumam.

Izvērtē visus faktorus un riskus, kas saistās ar kredīta noformēšanu, lai būtu pārliecināts, ka aizņemies izdevīgi un droši!