Apceļot Latviju vasarā. Ar kādu summu jārēķinās?

aizdevumsVar just, ka vasara lieliem soļiem tuvojas un jau pavisam drīz būs sākusies lielā tūrisma sezona un būs īstais laiks atvaļinājumiem. Vasara ir laiks, kad ir vislielākā vēlme un arī iespējas doties uz dažādām vietām ekskursijās un izbaudīt burvīgo laiku. Nevar noliegt, ka nav nepieciešams doties uz ārzemēm, lai varētu apskatīt dažādās interesantas vietas. Te pat Latvijā ir daudz un dažādas ievērojamas un interesantas vietas, kuras noteikti ir vērts apskatīt.

Kurzeme izceļas ar Baltijas jūras krasta dabas daudzveidību un pasakainiem skatiem. Jūrkalnē var apskatīt 20 metrus augstu stāvkrastu, kurš stiepjas vairāk kā 30 km garumā. Kā arī ievērības cienīgs ir platākais ūdenskritums Eiropā – Ventas rumba, kurš atrodas Kuldīgā. Šeit pavasarī var novērot zivju lekšanu pāri rumbai. Kurzemē atrodas izteiktākais zemesrags Latvijas piekrastē Kolkasrags. Ievērojama apskates vieta ir arī Sabiles vīna kalns, kurš savulaik bija ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā kā vistālāk uz ziemeļiem izvietotais vīna dārzs. Kā arī nevar aizmirst Liepājas Karostas teritoriju ar tūristu iecienīto Karostas cietumu.

Zemgale izceļas ar saviem līdzenumiem un auglīgo zemi. Kā arī  Zemgalē atrodas Baltijā izcilākais baroka arhitektūras piemineklis  – Rundāles pils. Ievērības cienīga ir arī Jelgavas pils, kura kādreiz bija Kurzemes un Zemgales hercogu rezistence. Jelgavas pilī var apskatīt muzeju par pili un doties apskatīt savvaļas zirgus uz pils saliņu. Ķemeru nacionālajā parkā ir iespēja izbaudīt tā ārstniecisko gaisotni, jo tas slavens ar savām ārstnieciskajām dūņām, sērūdeņiem un minerālūdeņiem. Daugavas krastā var apskatīt Kokneses pilsdrupas un netālu esošo vareno Likteņdārzu. Tērvetes dabas parks būs piemērota vieta visas ģimenes atpūtai.

Vidzeme noteikti izceļas ar akmeņaino jūrmalu, kalnaino reljefu un krāšņajām ainavām upes Gauja krastos. Gaujas krastos var apskatīt Latvijā lielāko balto smilšakmeņu atsegumu Sietiņiezi un lielāko valsts teritorijā sastopamo alu – Gūtmaņala. Turaidas muzejrezervāts ir tik pat teiksmains kā tā Turaidas Rozes mīlas stāsts.

Un visbeidzot Latgale jeb Zilo ezeru zeme. „Daugavas loki” stiepjas no Krāslavas līdz pat Daugavpilij. No gleznainajiem stāvkrastiem paveras pasakains skats pār Daugavas senlejas dabas parku. Latgale viennozīmīgi izceļas ar savu latgaliešu kultūru un mentalitāti, kā arī savu īpašo latgaliešu valodu.

Ir vēl daudz un dažādi apskates objekti, kuri nav pieminēti un uzskaitīt, tas tikai norāda uz to, ka Latvija ir bagāta ar savu mantojumu un dažādību. Šīs bagātības apskatīšana prasa arī savu daļu naudas līdzekļu. Bet izmaksas Latvijas apceļošanai var izplānot un aprēķināt tikai katrs pats. Cits apceļošanu var veikt ar riteņiem un teltīm, bet cits ceļotājs dos priekšroku ceļojumā doties ar savu automašīnu un izmantot ērtos viesnīcu apartamentus. Nevar noliegt, ka naudas summa abām šīm apceļošanas iespējām būs krasi atšķirīgas. Noteikti pirms došanās ceļā būtu nepieciešams izplānot savu maršrutu un apstāšanās vietas. Atkarībā no maršruta būs iespējams saplānot izmaksas un zināt ar kādu naudas summu jārēķinās. Var gadīties dažādas situācijas, kad nauda ir nepieciešama dažādu ceļojumu izdevumu segšanai, bet diemžēl šīs izmaksas nebija iespējams ieplānot, tad aizdevums no kāda Latvijā pieejamā ātro kredītu izsniedzēja būs ātrākais risinājums problēmsituācijas risināšanai. Kā arī ja ceļojums ir ieplānots diez gan nopietns, tad aizdevums spēs palīdzēt šo ieceri piedzīvot, ja gadījumā šobrīd nav pietiekoši daudz līdzekļu.