Atvadas no brillēm uz visiem laikiem

lecasBrilles bija manas ikdienas satāvdaļa jau kopš desmit gadu vecuma. Skolas laikā ļoti pārdzīvoju par brillēm. Klasesbiedri bieži apsmēja mani tieši briļļu dēļ. Tā pusaudžu gados skolā nespēju būt par sevi pārliecināta, vienmēr labāk paliku malā, lai gan manī dziļi snauda vēlme būt košai, drosmīgai un pamanāmai. Bija jāpaiet desmit gadiem, lai es beidzot saņemtu drosmi un atvadītos no brillēm. Un to man palīdzēja izdarīt lēmums sākt nēsāt kontaktlēcas.

Gribu mainīties

Pēc vidusskolas beigšanas plānoju doties studēt uz Rīgu. Sapratu, ka šī ir mana vienīgā iespēja manīt savu dzīvi. Jaunā vietā un nezināmu cilvēku vidū varu manīt savu tēlu. Neviens nezinās, kāda es biju agrāk. Man bija iespēja kļūta tādai, par kādu visu laiku sapņoju. Un pirmais solis, kas būtu jāsper, bija tikšana vaļā no tik ļoti nīstajām brillēm. Vēlējos iegūt pārliecību par savu ārējo izskatu, vairs neuztraukties pat to, vai brilles nav aizsvīdušas, sabojājušās un nav gana modernas.

Vizīte pie acu ārsta

Vispirms pieteicu vizīti pie savas acu ārstes. Izstāstīju viņai par savu vēlmi vairs nekad nenēsāt brilles. Varianti, ko viņa ieteica, bija divi. Viens veids, kā to atrisināt, bija acu operācija, kuras laikā veikt redzes korekciju. Tomēr šajā gadījumā man bija jārēķinās ar lielām izmaksām, jo operācija ir dārga. Nebija arī simtpocentu garantijas, ka pēc operācijas redze pilnība uzlabosies. Man, jaunai meitenei, protams, naudas operācijai nebija. Tāpēc daudz saprātīgāks man šķita ārstes otrs piedāvājums – sākt nēsāt kontaktlēcas. Pēc apskates ārste apstiprināja, ka mans acu stāvoklis atbilst tam, lai es nēsātu lēcas. Vajagot tikai izmēģināt vai nerodas kāda alerģiska reakcija. Man tika izrakstīta recepte ar lēcām vajadzīgajiem stiprumiem. Tagad tikai atlika iegādāties izdevīgas lēcas.

Kontaktlēcu meklējumi.

Pirms iegādāties kontaktlēcas, nolēmu interneta vidē palasīt dažādu izglītojošu informāciju, jo šie produkti un piedāvājums man bija pilnīgi sveši. Iepazinos ar informāciju par kontaktlēcu veidiem, nēsāšanas ilgumu, kopšanu. Mani visvairāk pārsteidz tas, ka interneta meklētājs uzrādīja daudzas interneta veikalu adreses, kas piedāvā lēcas. Nolēmu tās apskatīties. Pirmā, ko atvēru bija Lensor.eu. Izrādījās, ka tieši šobrīd ir pieejama ievērojama atlaide tādām lēcām, kādas man ieteica acu ārste. Nolēmu sākumā pasūtīt mazo komplektu, lai izmēģinātu un pārliecinātos, ka man lēcas neizraisa alerģiju. Pēc dažu dienu nēsāšanas nebija radies nekāds diskomforts, redzēju tikpat labi kā iepriekš ar brillēm. Tad nu steidzos iegādāties Lensor interneta veikalā kontaktlēcas vairākiem mēnešiem, jo tās vēl joprojām bija pieejamas ar atlaidi.

Patīkamās pārmaiņas

Jau pēc divu nedēļu kontaktlēcu nēsāšanas biju pilnībā atradinājusies no paraduma sakārtot brilles un pieskarties degunam, brilles it kā atbīdot. Jutos lieliski. Savas ārējā izskatapārmaiņas turpināju ar vizīti pie friziera un garderobes atjaunošanu. Tagad biju pārliecināta, ka pirmo studiju gadu Rīgā un dzīvi kopmītnēs uzsākšu kā par sevi pārliecināta jauna sieviete, kurai vairs nesekos skolas laika briļļainās meitenes ēna.