Bezmaksas kredīts, kā to saprast?

Bezmaksas kredīts plašāk pazīstams kā bezprocentu kredīts. Tas ir īstermiņa aizdevums, ko izsniedz bez komisijas un procentiem, arī bez ķīlas un galvotāja. Respektīvi, aizdevējam jāatdod tik liela naudas summa, cik aizņēmies.

Izlasot šī aizdevuma definīciju, rodas jautājums, vai kredītdevēju iestādēm tas ir izdevīgi, taču jāņem vērā, ka bezmaksas kredīts ir vienreizējs pasākums. Tātad par katru nākamo aizdevumu un par esošā aizdevuma pagarināšanu ir jāveic samaksa. Tas arī ļauj pakalpojumu sniedzējiem atpelnīt šo bezprocentu kredītu.

Aizdevuma lielums pilnīgi atkarīgs no aizdevēja, precīzāk, banku vai nebanku kredītdevēja. Summas svārstās robežās no 5 EUR līdz 300 EUR, taču tās var būt arī lielākas, piemēram, viaSMS un Ferratum piedāvā aizdevumus līdz 350 EUR, Opencredit līdz pat 1500 EUR. Jāatceras, ka kreditoru akcijas bieži mainās, tādēļ, apsverot kredīta ņemšanu, jāizpēta attiecīgā brīža piedāvājumi.

Šo aizdevumu aizņemšanās laiki arī ir atkarīgi no kredītkompānijas. Visbiežāk tie ir no 1 līdz 30 dienām. Prātīgi jāapdomā situācija, tomēr maksimālais aizņemšanās termiņš var dot papildus brīdi atrast līdzekļus atmaksai, ja ir gadījušies neparedzēti izdevumi.

Uz doto brīdi šo bezprocentu kredīta pakalpojumu piedāvā lielākā kreditoru daļa, kaut gan sākotnēji tie bija vien daži. Mūsdienās tas ir viens no galvenajiem veidiem, kā piesaistīt potenciālos klientus, tādēļ tie kreditori, kuri to nepiedāvā, liedz sev iespēju paplašināt savu aizņēmēju loku. Ja klients aizņemas bezprocentu kredītu kādā kredītkompānijā, pastāv krietni lielāka varbūtība, ka arī nākamo tas aizņemsies tieši šajā kredītiestādē, nevis tā uzmanību pievērsīs kādi nezināmi ātrie kredīti internetā vai kādi SMS kredīti.

Lai klients iegūtu kredītu, tam jāizpilda kreditora noteiktie noteikumi, kuri atšķiras dažādās kredītkompānijās. Tomēr ir daži nosacījumi, kas attiecas uz visiem bezmaksas kredītiem:

  • Viens no visbūtiskākajiem un ierobežojošākajiem ir klienta vecums. Lielākā daļa gan banku, gan nebanku kreditoru paredz kredītu izsniegšanu vien no 20 vai 21 gada vecuma, taču nedaudzas kredītkompānijas piedāvā arī no 18 gadu vecuma. Diemžēl bezprocentu kredītu pilngadības vecumā iegūt nepiedāvā.
  • Klientiem ir jābūt labai kredītvēsturei. Slikta kredītvēsture ir visai nopietns šķērslis kredīta iegūšanai nākotnē. Kredītvēsturi var sabojāt nokavējot kredīta atmaksas termiņu vai vienkārši nemaksājot kreditoram līgumā nolikto summu. Ja kredīta atmaksas termiņa kavējums ir dažas dienas, arī tas parādīsies kredītvēsturē, bet ļoti neietekmēs kreditora lēmumu. Situācija mainās, ja kredīta atmaksas termiņš ir kavējies par vairākām nedēļām un pat mēnešiem. Tā kredītdevējiem ir ziņa, ka klients apmaksāt kredītu nespēj. Kredītvēstures sabojāšanai izdala trīs līmeņus. Pirmais – kredītvēsture sabojāta pirms vairākiem gadiem, bet tagad visi kredīti atmaksāti. Otrais –  kredītvēsture sabojāta pirms vairākiem gadiem, bet pēdējā laikā tā ir laba. Trešais – kredītvēsture sabojāta nesen, kredīts tikko nosegts vai vēl tiek apmaksāts. Bezprocentu kredītu visvairāk iespēju saņemt ir pirmajam līmenim, otrajam līmenim ir neliela cerība, tomēr klientiem ar trešā līmeņa slikto kredītvēsturi kredītu visdrīzāk neizsniegs.
  • Nepieciešams bankas konts, uz kuru tiks pārskaitīts kredīts.

Iespējams ir nācies dzirdēt vai lasīt arī par īpašu akciju, kurā klientiem tiek dota iespēja saņemt naudu un atmaksāt mazāku summu nekā iegūts. Kas tādējādi ļauj aizņēmējiem nopelnīt. Pēdējā laikā šī akcija vairs netiek rīkota, jo nebanku sektora aizdevēju darbība tiek regulēta stingrāk.

Jāatzīst, ka bezmaksas kredīts šķiet krietni vilinošāks nekā citi, tomēr jāatceras, ka visus kredītus jāņem apdomīgi, rēķinoties ar sekām.