Cīņā ar psoriāzi palīdzēs dermatologs

dermatologs ar VCAPsoriāze  jeb zvīņēde ir nopietna ādas slimība, kas cilvēkiem zināma jau daudzus gadsimtus. Tā ir slimība, kas izpaužas kā dažāda lieluma ādas bojājumi un izsitumi. Psoriāzes plankumi ir norobežoti ādas laukumi, ko klāj sudraboti baltas zvīņas. Visbiežāk šī slimība skar galvas mataino daļu, elkoņus un ceļgalus, bet gana bieži izsitumi ir arī citās ķermeņa daļās. Izsitumu lielums var būt no maziem punktiņiem līdz pat lieliem laukumiem. Tie visi niez un rada diskomfortu slimniekam. Liela daļa psoriāzes slimnieku ar šo problēmu cīnās visu mūžu un pat pieņem, ka nevar neko darīt, lai uzlabotu savu stāvokli, tāpēc kaunās par savu ķermeni, izvairās no sabiedrības, cieš gan fiziski, gan emocionāli. Tomēr mūsdienu medicīna ir spērusi lielus soļus un piedāvā arvien jaunas metodes un medikamentus, kas ievērojami palīdz atvieglot psoriāzes slimnieku stāvokli un vieglākos gadījumos pat pilnībā novērst saslimšanu. Bet, lai izvēlētos efektīvāko veidus, kā cīnīties ar psoriāzi, noteikti ir jāapmeklē dermatologs, kurš spēs ieteikt pareizāko ādas kopšanu un ārstēšanu. Psoriāzes ignorēšana un ādas regulāra nekopšana ar atbilstošiem līdzekļiem stāvokli var ievērojami pasliktināt. Rīgā vienus no kompetentākajiem dermatologiem atradīsiet VCA medicīnas centros, arī pieņemšanas cenas šeit būs daudz izdevīgākas kā specializētajās dermatologu klīnikās.

Psoriāzes ārstēšana

Tā kā psoriāze ir hroniska saslimšana, tad liela nozīme ir tam, vai pacients ir atradis uzticamu dermatologu, kas regulāri sekos ādas stāvoklim un spēs ieteikt katrā posmā labāko risinājumu. Slimībai mēdz būt dažādi posmi un uzliesmojumi. Ārstēšanas pamatā ir divas svarīgas lietas – pareizu ādas kopšana līdzekļu regulāra lietošana un dzīvesveida pielāgošana slimības raksturam. Ja pirmais punkts visiem būtu skaidrs – jālieto dermatologa rekomendētie ādas kopšanas līdzekļi un tas jādara regulāri, tad, ko saprast ar otro punktu? Ko nozīmē dzīvesveida izmaiņas psoriāzes slimniekam? Lai kontrolētu savas slimības stāvokli, pacientam jāizveido noteiktu ikdienas paradumu sistēma. Ir vēlams katru dienu iet dušā vai vannā, bet neberzt ādu mazgāšanās laikā, var lietot ādu mīkstinošus līdzekļus. Jāsaprot, ka smēķēšana un alkohola lietošana ievērojami pasliktina stāvokli, tāpēc no šiem paradumiem būtu jāatsakās. Arī ar sauļošanos jābūt uzmanīgiem, jāseko dermatologa norādījumiem, jo ir atšķirīgas slimības formas, vienām sauļošanās var palīdzēt, citām radīt paasinājumus. Pašsajūtu uzlabot un slimības gaitu atvieglot var vispārējās fiziskās veselības stiprināšana, tāpēc ir ieticama mērena fiziskā slodze. Jāuzmanās, lai ādai un slimības sakartajām vietām nebūtu mehānisku bojājumu, nedrīkst kasīt un lobīt zvīņainās vietas. Tāpat svarīgi ir nelietot ādas kopšanā neko, kas ir kairinošs.

Psoriāzes ārstēšana lielākoties var notikt ambulatori. Pacienti apmeklē savu ārstu, kurš seko slimības gaitai. Par vienu no efektīvākajiem medikamentiem psoriāzes ārstēšanā tiek uzskatīts daivoneksa krēms, kas ir D vitamīna atvasinājums, tas samazina ādas virskārtas šūnu vairošanos un veicina nobriešanu. Krēms var sniegt efektīvus rezultātus tikai tad, ja tas tiek lietots regulāri. Krēms ir piemērots ilgstošai lietošanai, tā sasastāvā nav vielu, kas radītu kaitējumu ķermenim un kopējai veselībai.