Daži vienkārši padomi jauna datora iegādei

portatīvie datoriPortatīvo datoru piedāvājums ar katru gadu kļūst arvien lielāks. Bieži vien ir viegli pat apjukt šajā plašajā piedāvājuma klāstā. Ir vairāki faktori, kas noteikti jāņem vērā izvēloties piemērotāko portatīvo datoru. Protams, vispirms nepieciešams saprast, kādam mērķim Tu vēlies datoru iegādāties. Visbiežāk cilvēki iegādājas datoru skolai, darbam vai arī izklaidei. Apzinoties, kādam mērķim dators domāts, ir daudz vieglāk atrast piemērotāko datoru.

Ļoti svarīgi ir saprast, cik liels datora ekrāns Tev būs nepieciešams. Klasiskais portatīvā datora izmērs ir 15.6’. Šāds dators attiecīgi ir arī smagāks. Protams, svarīga ir arī ekrāna izšķirtspēja. Šim kritērijam noteikti pievērs lielu uzmanību. Izšķirtspēja tiek mērīta pikseļos, attiecīgi, jo vairāk pikseļu, jo būs asāks attēls. Savukārt, ja pikseļu skaits būs mazs, arī bilde būs diezgan graudaina un riebīga.

Lai portatīvais dators darbotos labi, ļoti svarīgs ir datora procesors. Protams, ja datoru lietosi tikai mācībām, tad nebūs nepieciešams, lai datora veiktspēja būtu ļoti augsta. Augsta procesora veiktspēja ir nepieciešama, ja vēlies spēlēt spēles un darīt citas lietas, kurām nepieciešama liela datora jauda. Svarīgi ir arī tas, kāda ir portatīvā datora operētājsistēmas licence. Tas, protams, ir svarīgi no legalitātes viedokļa, kā arī no ērtuma. Ja iegādāsies datoru, kuram jau ir operētājsistēma, tas nozīmēs, ka varēsi bez problēmām sākt lietot datoru, savukārt, ja portatīvie datori nav aprīkoti ar operētājsistēmu, tas nozīmē, ka Tev pašam būs nepieciešams uzinstalēt visus nepieciešamos draiverus un citas svarīgas un noderīgas programmas. Protams, ja iegādāsies datoru bez operētājsistēmas, dators būs lētāk, bet parēķini, vai Tev neiznāk izdevīgāk tomēr iegādāties datoru ar jau esošu operētājsistēmu.

Iegādājoties portatīvo datoru ņem vērā arī to, kāda ir tā operatīvā atmiņa. Profesionāļi neiesaka iegādāties datorus, kuru RAM ir zem 4GB. Vislabāk iegādāties portatīvo datoru, kura operatīvā atmiņa ir vismaz 8GB. Mūsdienās ļoti daudzi cilvēki izmanto portatīvos datorus dažādām prezentācijām. Ja arī Tu zini, ka dators būs nepieciešams, lai piedalītos prezentācijā, noteikti pārliecinies, ka portatīvais dators ir aprīkots ar atbilstošu TV izeju. Pievērs uzmanību arī tādai lietai kā klaviatūras valoda. Ja Tev nepieciešams rakstīt arī krievu valodā, tad noteikti iegādājies klaviatūru ENG/RUS. Ja iegādāsies klaviatūru, kas neatbalsta, piemēram, krievu valodu, tad būs apgrūtinoši rakstīt citās valodās. Pievērs uzmanību arī tam, vai portatīvie datori ir aprīkoti ar kameru, kā arī mikrofonu. Protams, ja Tev šīs lieta nav nepieciešamas, tad vari iegādāties datoru, kurš nav aprīkots ar šīm lietām. Bieži vien tiek piedāvātas arī papildus lietas, piemēram, datora soma. Protams, tas ir tikai tāds nieks, bet tā Tu varēsi ietaupīt naudu, jo nebūs nepieciešams vēl atsevišķi iegādāties datora somu. Un, protams, svarīgi ir arī palūkot, kāds ir konkrētā datora svars. Ja Tev būs nepieciešams ņemt datoru līdzi ceļojumos, tad, protams, vieglāk un ērtāk būs, ja datora svars nebūs pārāk liels. Kā jau minējām, ir svarīgi pašā sākumā saprast, kāds būs datora izmantošanas mērķis. Ja izmantosi datoru tikai interneta portālu pārlūkošanai, tad, iespējams, vari izvēlēties arī mazāku portatīvo datoru. Savukārt, ja izmantosi to intensīvam darbam, tad svarīga būs gan tā veiktspēja, gan arī ekrāna izmērs un tā izšķirtspēja. Portatīvo datoru piedāvājums ir ļoti plašs, tāpēc noteikti varēsi atrast sev piemērotāko datoru!