Drošākai ikdienai

Kā redzams aiz loga, ziema atkāpties negrasās. Arvien mainoties te siltākam, te aukstākam laikam arī sniega sega zemi klāj ļoti neregulāri, tomēr ik pa brīdim atgriežoties. Ziņu portāli brīdina – ir dienas, kad šoferīšiem uz ceļa vispār labāk nerādīties – sniegs, slidens, slikta redzamība un dažādi  citi apgrūtinājumi braukšanai. Bet ja tomēr obligāti jādodas uz kādu galamērķi un atlikt nekādi nevar? Nekas cits neatliek, kā braukt vien. Protams, lielākā daļa šoferu labprātāk ietītos siltā segā, paņemtu tējas krūzi un nekur patiešām nedotos. Un tomēr – ir situācijas, kad jābrauc. Tad vislabāk, ja auto ir tehniski labā kārtībā – nav nekādu ķibeļu par ko jāuztraucas, līdzi paņemts viss nepieciešamais ekipējums, ja nu kāda nepatīkamāka situācija ar sniegu un ziemas apstākļiem arī atgadās (sniega lāpsta, stiķis vilkšanai un citi nieciņi), protams, labas ziemas riepas un tā tālāk. Loģiski, neviens jau nedodas ceļā, ja auto teju grasās “noplīst”.

Un tomēr – ne tikai šie nodrošinājumi vien ir galvenie šoferim. Vienu no lielākajām drošības sajūtām sniedz apdrošināšanas polise. Laika apstākļos, kad ieslīdēšana grāvī, saslīdēšana un avārijas izraisīšana ir pilnīgi vairāk nekā reāla, apdrošināšanas polise ir daudz labāks palīgs, nekā vilkšanas striķis vai lāpsta. Tas nozīmē, pašu maciņš necietīs tik smagi, ja arī gadīsies kāda lielāka ķibele uz ceļa. OCTA ir obligātā apdrošināšana, bez kuras neviens autovadītājs ar savu spēkratu nemaz nevar piedalīties ceļu satiksmē, tāpēc par šo apdrošināšanas veidu zina visi, kam vien ir tiesības un auto. Tomēr mēdz gadīties to aizmirst nopirkt pat zinošākajiem šoferiem. OCTA polisi var iegādāties uz 3, 6, 9 vai 12 mēnešiem un, kad tās darbības termiņš beidzies, jāiegādājas jauna apdrošināšanas polise. Bet var gadīties arī tā, ka netīšām “palaižam garām” polises beigu datumu. Un tad problēmu un nepatikšanu var būt daudz vairāk. Nemaz nerunājot par sodu, ko uzliks policija, ja apturēs auto, kam beigusies apdrošināšanas polise. Lielākie zaudējumi būs tad, ja izraisīsim ceļu satiksmes negadījumu – visi zaudējumi cietušajai pusei būs jāsedz pašam, kas bieži vien nav lētākais “prieks”. Tāpēc rūpīgi jāseko līdzi sava auto obligātās apdrošināšanas polises termiņam.

Tiesa, pērkot polisi, dažādi apdrošinātāji piedāvā atgādinājumus – epastā, uz mobilo telefonu – par polises termiņa beigām, ko noteikti vajadzētu izmantot. Jo īpaši, šādas opcijas varam izvēlēties tad, ja izmantojam Compensa OCTA cenu salīdzināšanas kalkulatoru – lai izvēlētos izdevīgāko polises cenu. Vienu no izdevīgākajām (protams, lētākajām), piedāvā COMPENSA apdrošināšanas kompānija, sniedzot arī iespēju saņemt regulārus atgādinājumus par polises beigu termiņiem.