Esi parādā lielas naudas summas. Vai darbs Anglijā būs risinājums?

Liela sabiedrības daļa finanšu krīzes ietekmē nespēja segt ne savas saistības jeb kredītus, ne veikt ikmēneša maksājumus, kas radīja situāciju, kad daudziem no mums veidojās lieli parādi. Ekonomisko krīzi spēcīgi izjuta ne tikai darbinieki, bet arī darba devēji, jo tika atlaisti gan darbinieki un samazinātas darba algas, tāpat radās problēmas arī daudziem uzņēmējiem, jo tika likvidēti uzņēmumi. Radās grūtības izdzīvot ne tikai darbiniekiem, bet arī uzņēmējiem, jo viņi vairs nespēja ne samaksāt izveidojušos parādus, ne segt pašreizējās saistības.

Kā risinājumu problēmām daudzi meklēja iespēju doties uz ārzemēm darba meklējumos, kas krīzes laikā daudziem veiksmīgi arī izdevās. Uz ārzemēm devās gan atsevišķi ģimenes locekļi, gan arī ģimenes ar bērniem. Tā bija laba iespēja atrast darbu, nopelnīt un segt savus parādus. Daudzi ģimenes locekļi sūtīja naudu uz Latviju, lai tur palikušie varētu iztikt un izdzīvot. Vislielākais darba meklētāju skaits devās uz Angliju, cerībā atrast darbu un saņemt labu atalgojumu. Pēc pēdējiem datiem, uz Angliju kopumā varētu būt devušies apmēram 500 000 iedzīvotāju.

Patreiz situācija ārzemēs, tostarp arī Anglijā ir mainījusies, turklāt atrast darbu nav tik vienkārši, jo arī daudzas darbā iekārtošanās kompānijas piedāvā strādāt ārzemēs, par padarīto darbu nesamaksājot nopelnīto algu. Anglijā šobrīd ir liela krīze, tādēļ latviešiem darba meklējumos nemaz tik gludi neveicas. Viena daļa aizbraucēju atgriežas Latvijā, bet divreiz vairāk latviešu dodas uz Angliju darba meklējumos.Viens no populārākajiem veidiem, kā atrast algotu darbu šajā valstī, ir darba meklēšana caur darbu aģentūrām. ApvienotajāKaralistē ir turpat 17 tūkstoši darba aģentūras, kuras kopskaitā ik gadu reklamē 4 miljonus darba piedāvājumu. Piektā daļa no tiem ir piedāvāti no lielajām jeb valsts mēroga aģentūrām, kamēr pārējie darba piedāvājumi nāk no daudz mazākajām reģionālajām aģentūrām. Caur aģentūrām nodarbinātie cilvēki ir tiesīgi saņemt noteiktu atbalstu, kā tas ir noteikts valdības izstrādātajos Darba aģentūras darbības noteikumos. Patreiz izveidojusies situācija, ka, ja Jūs aizejat uz aģentūru, lai pieteiktos darba meklētājos, bet var gadīties, ka durvis tā arī netiks atvērtas, jo domofonā paskaidros, ka darba nav, un ieteiks pienākt nākamajā nedēļā. Ja paveicas un jūs pieņem aģentūrā, tad vajag aizpildīt anketu un atstāt tālruņa numuru. Aģentūras solītā darba gaidīšanā var paiet laiks līdz pat trīs mēnešiem, taču tikmēr ir jāveic ikdienas maksājumi un jāmaksā telpu īre. Aģentūra piedāvā tikai mazatalgotus darbus – krāvējs, fasētājs pie konveijera, noliktavas strādnieks. Dzimumi darba piedāvājumos īpaši netiek ņemti vērā. Fiziski smagu darbu liek darīt gan sievietēm, gan vīriešiem. Tas sarežģī viesstrādnieku iespējas nopelnīt iztikai gan sev, gan palicējiem Latvijā.

Iespējams, ka darbs Anglijā patreiz ir problēmas risinājums, lai izkļūtu no parādiem, bet patreiz lielākās problēmas saistāmas ar to, ka ir grūti atrast labi apmaksātu darbu, liela nozīme ir paziņu lokam, kas var palīdzēt iekārtoties. Vai ātrais kredīts būtu labs risinājums lielu parādu segšanai, tas šajā gadījumā nebūtu piemērotākais risinājums, iespējams, tikai sarežģītu jau esošo situāciju. Kā variants šeit būtu gan darba iespēju meklēšana gan tepat Latvijā, gan ārpus Latvijas robežām, izvērtējot atbilstošāko un piemērotāko variantu. Iespēju robežās darba meklēšana, izmantojot paziņu kontaktus,Latvijā vai ārzemēs, ir viens no iespējamajiem variantiem situācijas risināšanai. Mūsdienās ir būtiski atrast stabilu darbu ar regulāru darba samaksu, kas dod cilvēkam drošības sajūtu, ka nopelnītā alga tiks laicīgi izmaksāta, tādējādi varēs segt ikmēneša maksājumus un uzkrātos parādus. Jebkurā gadījumā šādā situācijā jāmeklē risinājums pēc iespējas ātrāk, jo, nerisinot situāciju tūlītēji, var rasties maksātnespējas draudi.