Gids, kas tev palīdzēs izvēlēties veļas mašīnu atbilstoši tavām prasībām!

Ja pērkam jaunu veļas mazgājamo mašīnu, dodamies uz veikalu ar domu, ka pārdevējs noteikti būs labākais un kompetentākais cilvēks, kas spēs ieteikt to, kas mums visvairāk nepieciešams. Tomēr, jāņem vērā, ka ne visi pārdevēji ir zinošākie speciālisti par visām iekārtām un funkcijām, turklāt ja pārdevējs arī lieliski mācēs pastāstīt par 10 veļas mašīnu lieliskajām funkcijām, paši apjuksiet informācijas daudzumā un pie 6 varianta jau vairs nespēsiet atcerēties, kas tik lielisks bija pirmajā. Tieši tāpēc internets var būt labākais palīgs – laicīgi, pirms došanās uz veikalu, der izpētīt informāciju par dažādiem veļas mašīnu modeļiem un ražotājiem, noskaidrojot, kurš varētu būt labākais tieši tavām prasībām.

Katrs otrais iedzīvotājs veļasmašīnu izmanto vairākas reizes nedēļā. Daudzās mājsaimniecībās veļas mašīna ir neatņemams palīgs ikdienas darbos, tomēr – ja veļasmašīna lietota jau vairākus gadus, varam padomāt, vai nav pienācis laiks apģērbu uzticēt modernākam modelim, kas ne tikai mazgās labāk, bet arī palīdzēs ietaupīt uz ūdens un elektrības rēķiniem. Pirms izvēlamies par labu kādai konkrētai veļasmašīnai, būtiski saprast, kur tā tiks novietota. Vai tas būs virtuvē vai vannasistabā un cik daudz vietas tai var atvēlēt. Ja telpa savos izmēros ir ierobežota, iespējams labāka būs veļasmašīnai ar priekšējo ielādi, tādējādi tās virsmu varēs izmantot dažādu priekšmetu novietošanai. Savukārt, ja tai paredzētā vieta ir šaura, kompaktāka būs veļasmašīna ar augšējo ielādi. Izvēloties veļas mašīnu būtiski atcerēties, ka aiz veļasmašīnas jāatstāj vieta arī ūdens caurulēm, novietojot to nestandarta telpā, ir svarīgi to neaizmirst.

Ja veļas mašīnu izmantojam reizi divās dienās, vērts padomāt, ka, iespējams, to varētu darīt retāk, ja būtu izvēlēta lielāka veļasmašīna, tā ietaupot gan ūdeni, gan elektrību. Pirms veļasmašīnas iegādes pārdomā, cik bieži veļa tiek mazgāta un vai problēmas sagādā lielas un smagas veļas mazgāšana. 8 kg vai 12 kg var šķist daudz, tomēr tie ir vien 8 – 12 dvieļi vai gultasveļas komplekts, ko var izmazgāt vienā reizē.

Ja ģimenē ir daudz cilvēku, visu ģimenes locekļu drēbju mazgāšana 8 kg ietilpīgā veļasmašīnā ir iespējama, tomēr var nākties rēķināties, ka veļas grozā vienmēr atradīsies kas tāds, kas būtu mazgājams vēl. Tāpēc, ja mājokļa platība atļauj, labāk izvēlēties par dažiem kilogramiem ietilpīgāku veļasmašīnu, turklāt lielā sadzīves tehnika ir tā, kuru jāizvēlas ar ilgtermiņa skatu nākotnē.

Veļas mašīnas izvēle cieši saistīta arī ar apģērbu klāstu un ikdienas aktivitātēm. Ja ģimenē ir bērni, vai varbūt skapī ir vairāki specifisku audumu apģērbi, būtiski apskatīt veļasmašīnu piedāvātās programmas, kas pielāgotas dažādām vajadzībām, – bērnu drēbēm, vilnai, apakšveļai, melnam vai krāsainam apģērbam u.c., tāpat daudzi ražotāji piedāvā īpaši ātros mazgāšanas režīmus.