Iepazīsti pasauli un gūsti vērtīgu pieredzi – mācies ārzemēs

Mācības ārzemēs ir viens no veidiem, kā izrauties no ierastās vides, izmēģināt kaut ko jaunu un gūt vērtīgu pieredzi, zināšanas.

Daudzi studenti, kuri mācās Latvijas augstskolās, izvēlas kādu semestri doties apmaiņas studijās uz citu valstu universitātēm. Bet ir tādi jaunieši, kuri jau uzreiz vēlas iestāties ārvalstu universitātē.

Viņiem noderīgu informāciju un atbalstu jau daudzus gadus Latvijā sniedz izglītības aģentūra Ergo Education, kas sadarbojas ar izglītības iestādēm ārpus Latvijas un palīdz jauniešiem tajās uzsākt mācības.

Ergo Education ir izveidots plašs sadarbības tīkls daudzās Eiropas valstīs, bet ir arī sadarbības iestādes tālākās valstīs  citās pasaules malās.

Eiropā ar aģentūras starpniecību studijas var uzsākt Lielbritānijā, Šveicē, Dānijā, Nīderlandē, Itālijā, Grieķijā, bet ārpus Eiropas var doties uz Jaunzēlandi vai Kanādu.

Izvēlies atbilstošo universitāti

Studiju vietas un programmas izvēle ir gana nopietns solis, lai to rūpīgi apsvērtu un izskatītu vairākus iespējamos variantus.

Arī šajā jautājumā noderēs aģentūras darbinieku kompetence. Viņu rīcībā ir aktuālākā informācija par universitāšu piedāvātajām programmām, to saturu, izmaksām, pretendentu prasībām.

Aģentūras darbinieki palīdzēs izvēlēties tieši konkrētajam jaunietim piemērotāko programmu. Vajadzības gadījumā var veikt arī karjeras novērtēšanas un psiholoģiskos testus, lai noteiktu, kuras nozares ir konkrētajam jaunietiem piemērotākās, kurā jomā strādājot viņš jutīsies viskomfortablāk.

Pēc tam, kad īstā vieta un porgramma ir atrasta, Ergo Education sazināsies ar šo augstskolu vai universitāti, sagatavos pieteikuma dokumentus un tos iesniegs, lai jaunietis piedalītos konkursā par studiju vietu šajā programmā.

Ko piedāvā studijas ārzemēs?

Ja mācies ārzemēs, tad var gūt vērtīgu pieredzi, jo jāsastopas ar jaunu kultūru, valodām, vidi. Veidojas cita pieredze, pasaules izpratne.

Bieži vien šajā universitātē mācās jaunieši no visas pasaules, tāpēc var uzskatīt, ka tā ir iespēja iepazīties ne tikai ar konkrēto valsti, bet savā ziņā ar daudzās valstīm, jo katrs jaunietis nes savas dzimtās valsts tradīcijas, kultūru.

Studentu vidē populāri ir dažādi tematiskie vakari, kuros jaunieši no kādas valsts iepazīstina pārējos ar saviem ēdieniem, kultūru, mūziku, tradīcijām.

Protams, ka studijas ārzemēs pašā pamatā sniedz arī labu izglītību un darba tirgū novērtētu diplomu. Daudzi absolventi arī izvēlas veidot savu dzīvi un karjeru citā valstī, jo jau ir guvuši šādu pieredzi studiju laikā.

Arī vietējie uzņēmēji pamana zinošus jaunos speciālistus un aicina pie sevis darbā. Tās ir lieliskas iespējas, ko var piedāvāt mācības ārzemēs. Valodu prasmes ir ieguvums, kas veidosies dabiski.

Nostiprināsiet ne tikai angļu valodas zināšanas, bet varēsiet iemacīties vēl kādu valodu, ja valsts valoda nav angļu.

Dabiskā un sadzīviskā vidē jaunu valodu var iemācīties ļoti ātri. Un šādas prasmes būs labs papildinājums ikviena jaunieša prasmēm.