Iespēja realizēt savas idejas

naudas kredītsParasti, kad domājam par biznesa (vai vispār jebkādām) idejām, prātā nāk tās grandiozās – kā radās pirmais dators, kā tika uzsākts viens no pasaulē veiksmīgākajiem projektiem, kā piepildīt kādu ilgi lolotu sapni.

Un, protams, visu šo ideju realizēšanai vajag naudu, starta kapitālu, jo, lai gan pirmā datora izstrāde notika bez lieliem naudas līdzekļiem un daži no pasaulē veiksmīgākajiem uzņēmumiem ir sākti praktiski bez nekāda starta kapitāla, mūsdienu pasaulē, šķiet, lai uzsāktu kaut ko jaunu un realizētu kādu savu ideju, vajag daudz finansiālo līdzekļu.

Tomēr ne tikai pašas lielākās, grandiozākās un šķietami neprātīgākās idejas vajag realizēt. Reizēm ideja ir pavisam neliela – salīdzinoši tāds šķietam sīkums, tomēr arī to ļoti gribas piepildīt.

Kādu vakaru, beidzot pēc vakariņām mazgāt traukus, skatoties uz savu virtuves iekārtojumu, prātā ļoti skaidri izkristalizējas redzējums par to, kādām būtu jāizskatās flīzēm, virtuves virsmām, kur jāstāv jaunajai sadzīves tehnikai un kādām būtu jābūt sienām.

Šīs idejas rodas pēkšņi un nostiprinās prātā zem nosaukuma “nepieciešams remonts – gribu, lai mana virtuve izskatās skaisti – tā, kā vienmēr esmu par to sapņojusi”.

Un lielākā “bremze” šādā situācijā, protams, ir naudas trūkums. Un tieši tajā brīdī, kad izsapņojam savu ideju, kad ticība saviem spēkiem ir vislielākā. Tiesa, mūsdienu pasaulē ir dažādas iespējas, piemēram, ir pieejams naudas kredīts.

Turklāt ar dažādiem nosacījumiem, lai mēs tiešām varētu atļauties paņemt kredītu un izpildīt savu ideju dzīvē. Bet nedrīkst aizmirst, ka viss jādara atbildīgi, un piesakoties aizdevumam jāizvērtē savas iespējas to atmaksāt.

 Ja rūpīgi pārdomājam, kas mums nepieciešams, ko vēlamies un kredīts tiek ņemts tādu ideju realizēšanai, kas patiešām ir vērtīgas un/vai kalpotu arī kā ilgtermiņa ieguldījums (remonts, jauns auto, jauna sadzīves tehnika vai mēbeles mājoklim un tā tālāk), tad ir vērts izsvērt un apsvērt kredīta nepieciešamību un iespēju.

Naudas krāšana un ietaupīšana šādiem mērķiem prasa ļoti ilgu laiku, un, kā pēc likuma, vienmēr gadās neparedzēti izdevumi, situācijas, kuras mūs spiež “iebraukt” iekrājumos, lai neciestu kopējais budžets, mierinot sevi ar domu, ka ar laiku taču atliksim atpakaļ un iekrāsim vēl vairāk. Tomēr tā notiek reti.

Biznesa uzsākšana vienmēr ir sarežģīts un ļoti finansiāli prasīgs pasākums, kamēr dzīvokļa remonts vien, lai gan daudz vienkāršāks un ne tik riskants pasākums, tomēr prasa ne mazums līdzekļu un ieguldījumu arī darba un laika patēriņa ziņā.

Kurš būtu domājis, ka patiesībā virtuves flīzes maksā tik dārgi? Apgaismes ķermeņi spēj kārtīgi izpurināt mūsu maciņu un vannas istabas santehnika vispār ir vērtējama zelta cenā, lai gan darināta no pavisam vienkārša materiāla?

Tomēr idejas, kuras mums radušās, jo īpaši, lai padarītu savu ikdienu un vidi komfortablāku, patīkamāku, ērtāku, ir tā vērtas, lai tiktu realizētas.

Un, lai cik arī piņķerīgs, laikietilpīgs un reizēm nogurdinošs arī nebūtu remonts – tā plānošana, flīžu, tapešu virtuves virsmu un citu detaļu izvēle-, sava sapņa mājokļa vai vismaz vienas telpas remonts, ir ārkārtīgi aizraujošs un entuziasma pilns pasākums!