Izvēlies sev piemērotas kontaktlēcas!

Tikai neliela daļa cilvēku var lepoties ar ideālu redzi. Ilgās stundas pie datora ekrāna, slikts apgaismojums un citi faktori ātri vien var radīt nopietnus redzes traucējumus. Ja vairs nespēj skaidri saskatīt ielu nosaukumus vai ikrīta avīzes pārlapošana sākusi sagādāt grūtības, laiks vērsties pie acu ārsta. Kopā ar speciālistu nepieciešams izlemt, kā nepatīkamo problēmu novērst, lai ievērojami uzlabotu dzīves kvalitāti.

Vairums cilvēku redzes traucējumu novēršanai izvēlas brilles vai kontaktlēcas. Atšķirībā no brillēm, kontaktlēcas spēj pilnīgi pielāgoties acij, nodrošinot skaidru redzi un kvalitatīvāku attēlu. Turklāt lēcas neaizsvīst un nesagādā grūtības dažādu aktivitāšu laikā, piemēram, sportojot. Pareizi valkājot un kopjot lēcas, tās atvieglos tavu dzīvi un kļūs par uzticamu sabiedroto ikdienas gaitās.

Tomēr ņem vērā, ka pieejamas dažādu veidu kontaktlēcas, kam nepieciešama atšķirīga lietošana un kopšana. Piemērotākais risinājums atkarīgs ne tikai no lietotāja vēlmēm, bet arī ikdienas ieradumiem.

Vienas dienas kontaktlēcas

Kontaktlēcas, kas paredzētas vienai dienai, nedrīkst tikt lietotas atkārtoti. Šāda veida lēcas tavām acīm būs visveselīgākās – tās ir iesaiņotas sterilā iepakojumā, savukārt pēc lietošanas tu tās izmet, neuztraucoties par pareizu kopšanu vai to, ka uz to virsmas varētu veidoties nosēdumi.

Vienreizlietojamās lēcas būs īpaši piemērots risinājums tiem, kas ikdienā nēsā brilles, bet kontaktlēcas izvēlas tikai atsevišķos gadījumos, piemēram, svinīgos pasākumos vai sportojot.

Divu nedēļu, 30 dienu vai vairāku mēnešu kontaktlēcas

Ja vēlies izmantot lēcas regulāri, praktiskāk būs izvēlēties lēcas, kas piemērotas ilgstošai lietošanai. Pieejamas divu nedēļu jeb 14 dienu kontaktlēcas, kā arī mēneša, divu pat trīs mēnešu lēcas. Šādas kontaktlēcas lietojamas pa dienu, savukārt naktī tās nepieciešams glabāt īpašā lēcu konteinerā, kas piepildīts ar speciālu šķidrumu, kas ļaus lēcas pareizi uzglabāt un tās notīrīs. Ilgstoši nēsājamās lēcas ir īpaši būtiski pareizi kopt. Acs mikrovide ir jutīga, tāpēc dažādi nosēdumi, kas uzkrājas uz lēcas virsmas var izraisīt nopietnas infekcijas un iekaisumus. Vienmēr parūpējies par to, lai laikā, kad tās nenēsā, lēcas atrastos tām piemērotos sterilos apstākļos. Tāpat atceries, ka šāda veida lēcas nevajadzētu atstāt acīs ilgāk par 12 stundām dienā.

Pieejamas arī kontaktlēcas, ko iespējams nēsāt vairākas dienas vai pat mēnešus pēc kārtas. Šādas lēcas nav nepieciešams izņemt, ejot gulēt, un tās jāaizstāj ar citām tikai pēc noteiktā laika perioda. Tomēr šis variants nebūs piemērots cilvēkiem ar pastiprināti jutīgām acīm.

Gada kontaktlēcas

Gadījumā ja tavi redzes traucējumi ir specifiski, tev piemērotas, iespējams, būs īpaši izstrādātas kontaktlēcas, kuras var lietot termiņā līdz vienam gadam. Šādas lēcas ir veidotas sevišķi precīzi un spēj maksimāli pielāgoties nēsātāja acs parametriem.

Ietaupi laiku – iepērcies internetā

Interneta veikalā lensor.eu pieejamas visdažādāko veidu un ražojumu augstas kvalitātes kontaktlēcas un to kopšanas piederumi. Šeit atradīsi visām dzīves situācijām piemērotas izdevīgas lēcas par draudzīgām cenām. Turklāt, iegādājoties kontaktlēcas internetā, tu ietaupīsi laiku – jau tajā pašā dienā lēcas tev piegādās kurjers. Lensor lēcas iespējams iegādāties arī komplektā ar kopšanas šķidrumu, tādējādi ieekonomējot līdzekļus.