Ja nepieciešams jauns telefons

Mūsdienās bez viedtālruņa praktiski neiztikt. Tas ir mūsu nelielais kabatas „dators”, kurā ikdienā tiek veiktas neskaitāmas darbības – piezvanīšana noteikti vairs nav primārā darbība telefonā. Tagad saziņai tiek izmantots Skype, Watsapp, Messenger, SMS. Lai paziņotu savu atrašanās vietu, izmantojam Facebook vai Instragram ietagošanās iespēju, nevis zvanām draugiem, lai pastāstītu, kur atrodamies. Un tieši viedtālrunis ir tā ierīce, kas spēj paveikt visas šīs funkcijas un vēl daudz ko citu. Šajā nelielajā kabatas ierīcē skatāmies filmas, videoklipus, uzņemam attēlus, klausāmies mūziku, izmantojam navigāciju, sūtām e-pastus – sarakstu varētu turpināt ar vēl neskaitāmi daudz dažādu aplikāciju izmantošanas darbībām (kas nu kuram ikdienā nepieciešams). Bet ko darīt brīdī, ja mūsu mazais „palīgs” pārstāj darboties? Viedtālrunis arī ir tikai ierīce, kas var sabojāties dažādu iemeslu dēļ. Un ko tad? Dzīve, protams, neapstājas. Meklējam jaunu telefonu un jaunas iespējas iegādāties to. Tomēr, šī universālā un daudzfunkcionālā ierīce nemaksā maz – jo īpaši, ja vēlamies (un visticamāk, ka vēlamies arī) jaunāko ierīces modeli ar jaunākajām funkcijām, tehnoloģiju iespējām un atjauninājumiem. Bieži vien uzreiz pilna summa, ko samaksāt par jaunu ierīci, ir vien retajam, tāpēc izvēlamies telefonu ņemt uz nomaksu.

Daudzi veikali, arī interneta veikali, kur viedtālruņu modeļu piedāvājums ir ļoti plašs, spējam tik izvēlēties, piedāvā iespēju, iegādāties jaunu viedtālruni uz nomaksu, veicot ikmēneša maksājumus par ierīci, paralēli to lietojot, kamēr visa ierīces pilnā summa ir nomaksāta. Šāda nomaksa pieejama uz 12, 24 vai 36 mēnešiem – atkarībā no tā, cik lielu izvēlamies mēneša maksājumu, cik ātrā laikā vēlamies atmaksāt ierīces pilnu summu (cik liela iespējama ikmēneša maksa, lai netraumētu ikmēneša budžetu) un kādus nosacījumus piedāvā veikals, kurā ierīci izvēlamies iegādāties.

Bez telefona mūsdienās iztikt nav iespējams, tāpēc arī veikalos tiek piedāvātas iespējas ņemt ierīci uz nomaksu (tāpat kā daudzas citas ierīces, kas ir lielākās cenās, saprotot, ka ne visiem pircējiem ir iespēja samaksāt visu preces summu vienā maksājumā, tomēr ierīce ir nepieciešama). Galvenais, rūpīgi jāizvēlas tas telefona modelis, kas mūsu ikdienai būs visatbilstošākais, jānoskaidro veikala piedāvātā līzinga un nomaksas politika un jāņem ciet!