Kā ārstējama cerebrālā trieka un citas nervu un muskuļu slimības?

muskulu slimibasDzirdot vārdu botulīns, parasti prātā nāk dažādas sabiedrībā labi pazīstamas personas, kas ar šo toksīnu ir sabojājušas savus sejas vaibstus, domājot, ka pārspīlēšana ir laba īpašība. Būs salīdzinoši maz cilvēku, kas zina to, ka botulīnssākotnēji tika lietota nevis kosmetoloģijā, bet arī medicīnā, turklāt, joprojām ir slimības, kuru ārstēšanai botulīna injekcijas ir viena no galvenajām un veiksmīgākajām ārstēšanas metodēm visā pasaulē. Dažādu slimību ārstēšana ar botulīna toksīna injekcijām, pirmo reizi tika pētīta jau 19. gadsimta sakumā. Jau tolaik cilvēkiem šāda ārstniecības metode likās nedaudz biedējoša, jo botulīns ir indīgs toksīns, kas rodas nepareizi uzglabātos gaļas produktos un lielos daudzumos var izraisīt neatgriezeniskas veselības problēmas.Botulus, kas ir botulīna nosaukuma saknē, latīniski nozīmē „desas”, kas ir vistiešākajā veidā saistīts ar šī toksīna izcelšanos.

Ko ārstē ar botulīna injekcijām?

Botulīnu veiksmīgi izmanto vairāku muskuļu slimību ārstēšanā, jo tas bloķē impulsus, kas liek tiem darboties neatkarīgi no cilvēka gribas. Tiem, kuri nav ar to saskārušies, tas var šķist mazliet baisi, bet tiem, kuri sirgst ar cerebrālo trieku un muskuļu distoniju, šis ir vienīgais veids kānormāli dzīvot. Vienas botulīna injekcijas iedarbība ilgst 3 – 9 mēnešus, bet kopumā tas ir atkarīgs no slimības un tās smaguma pakāpes. Slimniekiem botulīna injekcijas tiek veiktas arī tad, ja pacients ir zīdaiņa vecumā.

Cerebrālā trieka

Cerebrālā trieka ir viena no bīstamākajām saslimšanām, kas cilvēku var skart dzīves pirmajos mēnešos un turpināties līdz pat mūža beigām, padarot cilvēku par invalīdu. Slimībai ir dažādas smaguma pakāpes ir slimnieki, kuri nekad nepieceļas no gultas un dzīvi pavada ratiņkrēslā bez runas spējām un garīgās attīstības traucējumiem. Lai kaut nedaudz atvieglotu dzīvi un rastu spēju kustētiesslimniekiem, kuriem ir ārkārtīgi smaga saslimšanas forma, kā arī tiem, kuriem tā ir vieglākā formā, regulāri tiek veiktasbotulīna injekcijas, jo tās palīdz vieglāk kustināt muskuļus un locītavas.

Muskuļu distonija

Šīs slimības ārstēšanā, botulīns ir brīnumzāles. Bieži vien muskuļu distonijas slimniekus maldīgi uzskata par cilvēkiem ar garīga veida saslimšanām dēļ viņu fiziskajiem defektiem un nekontrolētās ķermeņa daļu kustēšanās. Tie, kuri sirgst ar šo slimību, nevar paredzēt, kad muskuļi pēkšņi sarausies un sāksies nekontrolēta galvas vai acu griešanās, roku un kāju trīce un citas slimības izpausmes. Smagākajos slimības gadījumos ķermenis sāk deformēt mugurkaulu. Botulīna injekcijas bloķē nervu impulsus, un tiek apstādināta muskuļu raustīšanās. Šīs procedūras vienmēr var papildināt ar fizioterapiju un ārstniecisko vingrošanu, kas vienmēr būs noderīga un mazinās ķermeņa saspringumu.

Vairāk informācijas meklē botulinainjekcijas.lv mājas lapā!