Kā atjaunot māju pašu spēkiem?

Mājas remonts un atjaunošana ir tiešam vērienīgs projekts, kas prasa ievērojamu finasiālo ieguldījumu. Ja vēlaties samazināt remontdarbu izmaksas un jums ir visamaz priekšzināšanas šādu darbu veikšanai, tad var atteikties no domas algot remontstrādnieku brigādi un veikt šos darbus pašu rokām. Jā, tas noteikti būs nedaudz ilgāk, prasīs pielikt pūlēs un veltīt tam arī savu brīvo laiku, bet no otras puses  – gandarījums par gala reezultātu noteikti būs daudz lielāks, ja pats visur būsiet pielicis roku.

Vispirms apjomīgākie darbi

Terauda caurulesJa ēkai paredzēts veikt ne tikai kosmētiskos uzlabojumus, bet arī nopietnākus darbus pie ēkas pamatkonstrukcijām, tad darbi noteikti jāsāk ar šo, jo nevarat paredzēt, cik daudz kaut ko nāksies izjaukt vai pārtaisīt, lai sasniegtu gala rezultātu. Ja plānojat veikt, piemēram, jumta seguma nomaiņu vai labošanu, pie reizes ir vērts pārliecināties, kādā stāvoklī ir dūmvadi un skurstenis. Būs daudz vieglāk šos darbus paveikt pie „viena kāpiena”  uz jumta. Ja dūmvadu stāvoklis nav tas labākais, pašu spēkiem visvieglāk ir tos atjaunot, ja esošajā dūmvadā ievieto tērauda caurules, kas krietni pagarinās dūmvada mūžu. Tērauda caurules ir piemērotas visām modernajām un jaudīgajām apkures iekārtām. Tā kā būsiet ieguvēji arī nākotnes perspektīvā – ja nu izdomājat mainīt apkures veidu un iekārtu, vairs nevajadzēs domāt par piemērotiem dūmvadiem. Tāpat, ja plānojat veikt ēkas siltināšanas darbus, pie reizes jādomā arī par logiem, ja tie nav īpaši labā stāvoklī. Nomainīt tos reizē ar siltināšanu būs ērtāk un izdevīgāk, nekā pēc dažiem gadiem bojāt siltinājumu un fasādi, lai ieliktu jaunus logus. Vienu reizi paveicot šos lielos darbus, būs sirdsmiers ilgiem gadiem. Tad nākotnē varēsiet domāt tikai par atsvaidzinošiem kosmētiskiem uzlabojumiem.

Lūdziet padomu un taisiet talkas

TalkasSaka, ka draugi ir mūsu zelts. Tā ir. Un viņi var būt lieliski palīgi arī remontdarbu laikā. Jūs varat dažas reizes sarīkot talku – pa dienu visi palīdz veikt kādus uzkopšanas vai piņķerīgākus darbus, kas prasa vairāk darba roku. Bet vakarā par palīdzēšanu sarīkot kārtīgu izklaidi ar grilā gatavotu gaļu, dzērieniem, jautrām spēlēm un papļāpāšanu. Tā var apvienot divas lietas – stiprināt draudzības saites un iegūt palīdzīgas darba rokas. Šādas talkas ar vakara izklaidēm noteikti būs pierasītas gada siltajā laikā, kad visiem patīk atpūsties. Ja jūsu māja ir tālākos laukos, tad draugus droši variet aicināt ar visām ģimenēm un bērniem, visi varēs atpūsties, pastrādāt, izbaudīt lauku ainavas un labumus. Un katram draugu un paziņo lokā noteikti ir kāds, kam ir lielāka pieredze būvdarbu veikšanā. Vajag izmantot iespēju tik pie bezmaksas konsultācijas, padoma un būvdarbu novērtējuma. Mums visapkārt ir resursi, ko varam izmantot bez maksas. To piedāvā arī intrenets. Daudz padomu variet smelties arī tur.

Kosmētisko remontu – funkcionālu un neuzkrītošu

Zinot, ka mums ātri viss mēdz apnikt un pat sākt krist uz nerviem, nevajadzētu pieļaut kļūdu un iekštelpu remontu izveidot ultramodernu un uzkrītošu. Jā, sākumā tas var šķist stilīgi, bet ar laiku, atrodoties tādā vidē katru dienu, tā var nogurdināt. Mājas iekštelpām jābūt tādām, kas mūs harmonizē, nomierina un ļauj atpūsties. Pārāk intensīvi krāsu akcenti var radīt trauksmi bērnos un pašam neļaut atpūsties. Remontam labāk izvēlēties funkcionālus risinājumus un tikai nelielus akcentus, lai vajadzības gadījumā ar nelieliem ieguldījumiem interjeru varētu atsvaidzināt un pārveidot citā stilā. Iekštelpu remontdarbu veikšanai palīgos var aicināt visu ģimeni, jo tapešu līmēšana un krāsu jaukšana var būt arī jautra ģimenes kopīgā nodarbe darba dienu vakaros vai brīvdienās. Un pavisam drīz jau māja būs gatava un katrs stūrītis būs pašu rokām sakārtots.