Kā ātri un viegli atjaunot mājokļa sienas?

Nolēmāt pārstumdīt mēbeles, bet tajās vietās, kur mēbeles stāvēja, ir palikuši pelēki plankumi, vai arī jūsu atvases sajutās kā īsti mākslinieki un izdaiļoja sienas ar saviem mākslas šedevriem? Kā ātri un, pārlieku netērējoties, noslēpt esošās nepilnības un mājoklim piešķirt īpašu valdzinājumu? Lūk, daži noderīgi ieteikumi visiem, kas vēlas atjaunot savu mājokli.

Fototapetes – pārsteidzošs rezultāts īsā laikā

Fototapetes – ne vairs jaunums interjera pasaulē, tomēr Lietuvā tās populāri ieguva salīdzinoši nesen. Fototapetes ir gandrīz ātrākais, vienkāršākais un mazākās investīcijas prasošākais sienu apdares veids. Pietiek vien nolīdzināt sienu un uz tās uzlīmēt izvēlēto fototapeti. Tiesa, gludi un skaisti uzlīmēt fototapeti nav pārāk viegli, tādēļ bez profesionāļa palīdzības ir grūti izgrozīties. No otras puses, šī sienu apdare var tikt veikta pāris stundās, tādēļ tā neizmaksā dārgi. Svarīgākais ir izvēlēties piemērotu fototapetes veidu. Pašas lētākās fototapetes izgatavotas no parasta, diezgan plāna tapešu papīra. To cena svārstās no 15 līdz 45 eiro. Tāda veida fototapetes ir viegli un nesarežģīti līmējamas, tomēr augsta kvalitāte un ilglaicīgums nav to stiprā puse. Dārgākas, tai pat laikā arī kvalitatīvākas fototapetes tiek izgatavotas no biezāka papīra, vinila vai uz flizelīna pamata. Atcerieties: jo augstāka fototapetes cena, jo prece kvalitatīvāka.

Plakāti – ne tikai pusaudža istabai

Plakāti vienmēr asociējas ar pusaudža istabu, kuras sienas nolīmētas ar elku plakātiem un fotogrāfijām, tomēr plakāti var būt lieliska izvēle arī viesistabas vai guļamistabas sienām. Ja pilna sienas apdare nav nepieciešama, plakāti var palīdzēt noslēpt sienu nepilnības. Šobrīd tirgū var atrast ļoti oriģinālus un nepavisam ne bērnišķīgus plakātus, sākot no dabas ainavām un beidzot ar slavenu fotogrāfu attēliem vai mākslinieku reprodukcijām.

Sienas uzlīmes noslēps sienas defektus

Sienas uzlīmes noslēps nelielus defektus, piemēram, caurumus, kas palikuši pēc naglām, uz kurām senāk tikušas karinātas gleznas, vai nelielus bērnu zīmējumus. Sienas uzlīmju klāsts ir patiešām plašs, tās viegli līmējas, tādēļ izrotāt sienas varēsiet arī paši. Tiesa, vajadzētu atcerēties, ka uzlīmes ir pārklātas ar diezgan spēcīgu līmi, tādēļ vispirms izdomājiet kompozīciju, jo, plēšot nost uzlīmes, varat sabojāt krāsu, un tad jau pilna sienas atjaunošana būs neizbēgama.