Kā ziemas laikā justies droši uz ceļa?

Ziemas aukstums ir mūs piemeklējis jau novembrī, ar jau biezu sniega kārtu. Kamēr citi priecājās par sniegu un ar bērniem ceļ sniegavīrus, citi no rītiem pusstundu cenšas notīrīt mašīnu, lai dotos ceļā uz darbu. Sniegs var mūs pārsteigt nesagatavotus, un darba dienas agrā rītā neviens negrib nokavēt darbu vairāk kā stundu, savas un citu ne sagatavotības dēļ.  Kā sagatavot pienācīgi savu auto ziemai? Šeit apkopotais saraksts, pateiks priekšā vai atgādinās kā to izdarīt.

OCTA polise

  • Pirmais, pats primārākais būtu pārbaudīt vai jūsu auto ir derīga OCTA polise. Pēc likuma katram auto ir nepieciešama šī polise un braucot bez tās nopelnīsiet ne tikai naudas sodu, bet arī soda punktus. Internetā ir pieejams OCTAS kalkulators, kurš var palīdzēt atrast viss piemērotāko variantu jūsu vajadzībām. Derīga OCTA ļaus jums justies droši uz ceļa it īpaši gada vēsajā periodā.

Vairāk informācijas:

http://ziemellatvija.diena.lv/reklamraksti/ka-darbojas-octa-obligata-cilviltiesiska-transportlidzeklu-apdrosinasana-90738

Riepas

  • Lai gan citas ziemas Latvijā nav pārsteigušas mūs ar daudz sniegu, vienmēr ir labi būt gatavam. Kārtīgas ziemas laikā visdrošāk ir izvēlēties riepas ar radzēm, kuras var pasargāt no nelaimes gadījumiem. No pirmā oktobra līdz pirmajam maijam ir atļauts braukt ar radzēm. Taču radžotas riepas ne vienmēr būs atbilstošas katrai ziemai. Ja temperatūras stabiņš nenokrītas pārāk zemu un sniegs nesāk veidot kupenas, tad braucot pa asfalta vai bruģa segumu radžu tāpat kā citu ziemas riepu mūža ilgums samazināsies. Nenomainītas riepas var ne tikai izraisīt nelaimes gadījumus, bet braucot ar laikapstākļiem neatbilstošām riepām arī varat tikt pie naudas soda.

Ikdienas apkope

  • Tāpat būtu nepieciešams pārliecināties par mašīnas darbībai nepieciešamo šķidrumu piemērotību ziemas apstākļiem. Vasaras logu tīrāmais šķidrumu nepieciešams aizstāt ar ziemai paredzētu, ieteicams arī iegādāties durvju slēdzeņu anti-freez šķidrumu, kuru uzglabāt mājās, brīžiem, kad agros rītos ir apgrūtināti iekļūt jūsu pārvietošanās līdzeklī. Kā arī atcerieties par jūsu logu tīrāmajām slotiņām, kuras ziemas laikā būtu nepieciešams pacelt nost no stikliem, novietojot automašīnu zem klajas debess, lai tās nepiesaltu un nesabojātos.

Silti iesakām atsvaidzināt savas braukšanas iemaņas, apmeklējot kādu no autoskolām vai konsultējoties ar jomas profesionāļiem. Ik gadu uz ceļiem pierādās, ka ne katrs no mums spēj attiecīgi reaģēt uz situācijām, kuras radušās uz slidenajiem ceļiem. Kā zināms ne visi ceļi tiek regulāri tīrīti un kaisīti, tādēļ silti iesakām izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot drošu distanci, izvairoties no agresīvas braukšanas stila. Vērts ir pieminēt, ka ar sāli un citām vielām apkaisītie ceļi ir kā īsts rūsas pārbaudījums mūsu katra automašīnām, tādēļ veltiet nedaudz laika un līdzekļu savas automašīnas kārtīgai nomazgāšanai, lai atbrīvotos no uz ceļa esošajiem sāļiem, kas veicina rūsas rašanos.