Kam jāpievērš uzmanība, ziemas laikā novietojot automašīnu stāvvietā?

Šogad ziema ir pārsteigusi daudzus autovadītājus. Ja vienā dienā aiz loga krīt pūkainas sniega pārslas, tad nākamajā jau pakšķēdams līst lietus, kas nakts laikā piesalst, uz ceļiem veidojot ledus kārtu. Lai vai kā, sniegs nenoliedzami ir neatņemama ziemas sastāvdaļa, tādēļ šoferiem ir jābūt gataviem braukt apstākļos, kad uz ceļa ir sniegs. Taču nereti autovadītājiem problēmas sagādā mašīnas novietošana stāvvietā. Lai izvairītos no dažādām problēmām un nenotiktu ceļu satiksmes negadījums, der pievērst uzmanību pāris svarīgām lietām.

Lai veiksmīgi iebrauktu un izbrauktu no stāvvietām, kur bieži vien ir daudz sniega, jāpārliecinās, vai jūsu automašīnai ir atbilstošas kvalitātes ziemas riepas, kā arī ir piemērots auto augstums. Ja augstums ir pietiekami liels, bez problēmām mašīnu varat atstāt arī ceļa malā, taču tām mašīnām, kuras ir zemākas, stāvvieta jāizvēlas rūpīgāk. Nozīmīga loma ir arī riepu protektoriem – jo tie dziļāki, jo lielāka iespēja, ka varēsit tikt ārā no kupenām. Ja nepieciešams uzsākt braukšanu no vietas, kuru klāj ledus, vislabāk noderēs riepas ar radzēm. Ieķeroties ledū, tā veidos saķeri, palīdzot mašīnai izbraukt no slidenās vietas.

Kad novietojat mašīnu, esiet tālredzīgi un padomājiet par to, kā pēc tam varēsit no šīs vietas izbraukt. Tāpat arī respektējiet citus auto īpašniekus, ja novietojat mašīnu stāvvietā. Mašīna, iegrimstot sniegā, to no lielā svara zem sevis sablietēs, kā rezultātā siltais motors sniegu sāks kausēt. Kad sniegs atkal sasals, iebrauktajās sliedēs veidosies ledus. Lai tā nenotiktu, novietojot mašīnu, ieteicams pāris reizes pabraukt uz priekšu un atpakaļ. Pēc tam būs krietni vieglāk izbraukt no stāvvietas.

Ja notiek intensīva snigšana, stāvvietās vairs nav redzami auto stāvvietu marķējumi. Tādos gadījumos nepieciešams vadīties pēc ceļa zīmēm. Turklāt atcerieties, ka ziemas laikā mašīnām būs nepieciešams mazliet vairāk vietas nekā vasarā, jo auto kļūst grūtāk vadāms, kā arī, uzsākot braukšanu, tas var saslīdēt. Ja sākas ratu “spolēšana”, riteņi griezīsies virzienā, kurā vairāk slīd. Tādās situācijās var notikt ceļu satiksmes negadījums.

Tā kā dzīve ir neparedzama un arī laika apstākļi ir diezgan mānīgi, ieteicams savā automašīnā ņemt līdzi nelielu lāpstu, kas noderēs, lai izkļūtu no kupenām. Tāpat paņemiet līdzi arī slotiņu, ledus skrāpi, atstarojošo vesti un velkamo trosi. Ja nakts laikā mašīna ir apsnigusi, nepieciešams notīrīt visu virsbūvi, nevis tikai stiklu, jo, sākot braukt, sniegs no jumta var aizslīdēt priekšā vējstiklam. Tāpat nedrīkst aizmirst par spoguļiem.

Apdrošināšana ir viens no veidiem, kā par savu automašīnu jūs varat parūpēties jau laikus, neskatoties uz to, kādi laika apstākļi ir ārā. Apdrošināšanas kompānija “Compensa” saviem klientiem piedāvā ne tikai obligāto OCTA polisi, bet arī KASKO, kas ietver daudz plašāku risku klāstu un sniedz lielāku drošības sajūtu, dodoties ceļā.