Kas būtu ziemas vakari bez spēlēm!

Protams, katram no mums ziemas vakari asociējas ar kaut ko citu. Un variantu, ko varētu te uzskaitīt, būtu daudz – kādam filma, kādam grāmata, kādam videospēles, kādam draugi, kāda vēl kaut kas cits! Bet interesantākais ir padarīt šos ziemas vakarus dažādus – iekļaujot pa drusciņai no visa. Reizēm vajag labu grāmatu, reizēm filmu, bet reizēm sapulcināt kopā draugus un ģimeni un uzrīkot spēļu vakaru!

Galda spēles ir lieliska padarīšana! Un tehniski arī galda tenisu varētu dēvēt par „galda spēli”! Ir taču tur sava loģika un vārdu spēle. Tiesa, klasiski ar galda spēlēm domājam tās, ko iespējams ietilpināt kastē (arī galda tenisu var – tikai krietni lielākā). Ar to visu ir vēlme pateikt – arī galda teniss ir lieliska spēle ziemas vakariem! Turklāt daudz aktīvāka un enerģiskāka kā ierastās galda spēles, kur tik vien jāpakustas kā metot kauliņu vai „pasoļojot” uz priekšu pa lauciņiem! Un – bonuss, galda teniss nav tikai spēle ziemas vakariem. Jā, tā ir ideāla spēle telpās, jo ziemā, atzīsim, ārā darbības ir nedaudz ierobežotākas, nekā siltajā laikā. Tomēr tas nenozīmē, ka vasarā galda teniss kļūst nelietojams un neinteresants. To var iznest ārā, dārzā, aizgādāt uz laukiem un spēlēt tikpat azartiski ārā – svaigā gaisā! Īsāk sakot – aktivitāte visām sezonām, tikai var mainīties lokācija!

Pērkot galda tenisu nepieciešamas četras galvenās komponentes – protams – galds, tīkls (ne tas kas makšķerniekiem), raketes un bumbiņas (vienmēr vēlams vairākas – ir labi zināma bumbiņu tendence pazust, tikt sagrauztām, ja ir mājdzīvnieki, un tā tālāk). Nu, ja ļoti ļoti gribas un plānojam tenisa galdu turēt kādu brīdi garāžā, pagrabā vai pieliekamajā (kam lielāks), var iegādāties arī speciālu pārklāju galdam, kas pasargās pret putekļiem un visādi citādi negatīvu vides ietekmi (mitrums, piemēram). Pašu tenisa galdu var iegādāties šķiroties no salīdzinoši nelielām summām, ņemot vērā, ka šī ir aktivitāte, pie kuras parasti atgriežas atkal un atkal – tā gluži neapnīk un netiek nomesta malā! Bet ja nu tā tomēr notiek (jārēķinās ar visu), vienmēr atradīsies gribētājs, kas labprāt nopirks lietotu galda tenisu, ja vien būsim par to rūpējušies un uzturējuši pieklājīgā formā!

Nav tādu standartu, paraugu vai parametru, pēc kuriem norādīt – lūk, šo labāk pirkt, bet to gan nē, ja runājam par galda tenisu. Viss atkarīgs no tā, cik lielas naudas summas esam gatvi tērēt! Varam iegādāties tenisa galdu arī par 1000 eiro. Jā, protams, būs nedaudz vairāk ekstru – vieglāk pārvietoti, salikt, izvilkt, ražotājs nopietnāks un varbūt kādas nelielas izmaiņas izgatavošanas materiālā, kas nedaudz ceļ kvalitāti (izturības un kalpošanas ilguma ziņā), bet visādi citādi – ja pērkam galda tenisu sev – mājas priekam un izklaidei, nevis lai trenētos par profesionāliem sportistiem, pietiks ar budžeta variantu par nedaudz vairāk kā 100 eiro. Tieši tāpat ar raketēm, bumbiņām un tīklu – varam iegādāties kaut ko ekstrā, dārgu un super izturīgu. Varam izvēlēties arī kaut ko vienkāršāku, ar ko savai izklaidei spēlēsies tikpat labi! Tiesa, raketes var pameklēt arī ne tās pašas lētākās –gumijas turēsies ilgāk, nenodils un nenospurs. Bet visādi citādi – katrs skatās pēc savas kabatas „dziļuma”. Spēles prieku un azartu ekipējuma cena īsti nemainīs!