Kas ir impulsīvie pirkumi un ko Jums par tiem vajadzētu zināt?

impulsīvie pirkumiImpulsīvie pirkumi nozīmē, ka iegādājaties preci vai kādu pakalpojumi neplānoti, iepriekš nepārdomājot savu lēmumu. Šajā iepirkšanās liela nozīme ir emocijām un sajūtām, jo tieši tās mudina Jūs pieņemt lēmumu – nopirkt.

Nav brīnums, šo tendenci ņem vērā arī tirgotāji un mārketinga speciālisti – viņi dara visu, lai apmierinātu Jūsu mirkļa vajadzības. Kā piemēru var minēt – Jūs ieejat veikalā, iegādājaties visu nepieciešamo, bet pie kases Jūs mudina iegādāties arī košļājamo gumiju. Visticamāk, Jūs to nemaz neplānojāt nopirkt, taču tirgotāji ar šāda veida veikala iekārtojumu Jums atgādina, ka varbūt šī prece Jums tomēr ir vajadzīga. Un ko Jūs darat? To iegādājaties.

Pie kases bieži vien, turklāt zemākos plauktos, atrodas arī dažādi šokolādes batoniņi. Kādēļ tie atrodas tieši tur, nevis, piemēram, saldumu nodaļā? Visticamāk, tādēļ, lai šos produktus ieraudzītu Jūsu bērni. Kā zinām, viņiem vēlme iegādāties kādu gardumu, ir vēl spēcīgāka, nekā pieaugušajiem. Galu gala Jūs mājās varat atnākt ar pus maisu neplānotu, nevajadzīgu produktu.

Diemžēl impulsīvie pirkumi izpaužas arī lielākā apmērā. Cilvēki neplānoti iegādājas arī daudz dārgākus produktus, piemēram, automašīnas, mēbeles, un sadzīves tehniku. Tirgotāji visā pasaulē Jūs iepazīstina ar ātrās iepirkšanās priekšrocībām, lai Jūs tās izmantotu.

Impulsīvā iepirkšanās traucē pieņemt normālus, pārdomātus lēmumus. Loģika tiek aizstāta ar iracionāliem lēmumiem un darbībām. Tādēļ daudzi impulsīvie pirkumi tiek uztverti kā nevajadzīgi un nefunkcionāli, jo tie neapmierina patērētāju patiesās vēlmes un vajadzības.

Kā izvairīties no imulsīvas iepirkšanās?

  1. Pirms došanās uz veikalu izveidojiet iepirkumu sarakstu!
  2. Nedodieties uz veikalu, ja Jums tajā brīdī nekas nav vajadzīgs!
  3. Izvairieties no interneta veikalu kārdinājuma!
  4. Atrodiet veidus, kā sevi apbalvot par katru ietaupīto eiro!
  5. Rūpīgi pārdomājiet katru pirkumu! Pārliecinieties, ka produktu pērkat tādēļ, ka tas ir nepieciešams!
  6. Biežāk maksājiet skaidrā naudā, lai būtu vieglāk sekot līdzi saviem tēriņiem un naudai makā!
  7. Ja krājat kādam mērķim, tad neaizmirstiet to! Pierakstiet uz lapiņas vai telefonā, lai atcerētos, ka nedrīkstat savu naudu tērēt nevajadzīgiem pirkumiem!

Vairāk lasiet šeit!