Kas ir OCTA apdrošināšana?

octa apdrošināšanaOCTA ir saīsinājums no sauszemes transportlīdzekļa īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas un, tā ir obligāta visiem auto īpašniekiem, kuru transportlīdzeklis ņem dalību ceļu satiksmē ikdienā. OCTA apdrošināšana palīdz tajos gadījumos, kad ceļu satiksmes negadījuma rezultātā ir radīti zaudējumi citas personas īpašumam un arī tad, ja transportlīdzekļa vadītājs ir nodarījis skādi otras personas veselībai. Šo polisi visizdevīgāk ir iegādāties internetā.

Cik liela ir atlīdzība?

OCTA apdrošināšana parasti atlīdzina tādus zaudējumus, kas ir radušies otras personas veselībai līdz pat pieciem miljoniem eiro, neatkarīgi no negadījumā iesaistīto personu skaita, bet bojājumus cita mantai sedz līdz vienam miljonam eiro, neatkarīgi no trešo iesaistīto personu skaita. Parasti to, cik liela atlīdzība tiks piešķirta, izvērtē katram negadījumam individuāli. Ja ir nepieciešamība izmaksāt atlīdzību, tad abas puses vienojas par turpmāko darbību.

Kas saņem OCTA polises atlīdzību?

Tiesības uz OCTA sniegto atlīdzību ir tām personām, kuras nav atzītas par vainīgām avārijas izraisīšanā. Zaudējumus parasti atlīdzina tas apdrošinātājs, pie kura negadījuma vaininieks ir iegādājies OCTA polisi. Ja vainīgajai pusei nav OCTA apdrošināšanas, tad radušos zaudējumus parasti sedz Transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs. OCTA polisi var iegādāties pie visiem lielākajiem Latvijas apdrošinātājiem.

Uzzini par Compensa OCTA: http://www.compensa.lv/privatpersonam/octa/

Cik izmaksā OCTA apdrošināšana?

OCTA apdrošināšana nav ar vienu noteiktu cenu, jo polises cenu ietekmē dažādi faktori. Kā vienu no svarīgākajiem, cenu ietekmējošākajiem faktoriem, droši varam minēt apdrošināšanas termiņu, uz cik ilgu laiku konkrēto auto īpašnieks ir apdrošinājis. Svarīgs ir arī transportlīdzekļa tips un pilna masa. īpašnieka statuss – juridiska vai fiziska persona, arī spēlē lomu cenas noteikšanā.

Kas ir Bonus – malus klase.

Tā ir OCTA apdrošināšanas risku vērtēšanas sistēma. Bonus – malus klase nosaka atlaides vai piemaksas, kas piemērojamas konkrētās polises pircējam. Pavisam kopā ir 17 klases, pēc kurām vērtē katra autovadītāja polises cenu. Jo mazāk satiksmes negadījumu persona ir izraisījusi, jo augstāka klase, bet tas nozīmē lētāku polisi, kas ir izdevīga katram autovadītājam.

Kur pasaulē darbojas un kā noformēt OCTA polisi?

OCTA apdrošināšana darbojas visā Eiropas Savienībā, tātad 26 valstīs, kā arī Lihtenšteinā, Šveicē, Norvēģijā un Šveicē. Ja apdrošināto auto lietojat, lai dotos ārpus Latvijas robežām, OCTA apdrošināšanas polise obligāti ir jāņem līdzi, bet ceļojot pa Latviju, to mierīgi var atstāt mājās. OCTA apdrošināšanu visērtāk var iegadāties internetā. Lai iegādātos polisi internetā, nepieciešams uzrādīt datus par automašīnu, polises pircēju, jāveic maksājums tiešsaistē un 5 minūšu laikā polise būs izgatavota un derīga lietošanai.

Nevajag lieki riskēt ar savu un citu veselību, jo tas ir dārgākais, kas mums pieder. Labāk reizi gadā nopirkt apdrošināšanu, nekā nelaimes gadījumā visu mūžu mocīties ar finansiālām problēmām un sirdsapziņu.

Vairāk informācijas meklē apdrošināšanas uzņēmumu mājas lapās!