Kas jāzina par OCTA, iegādājoties auto

octa poliseJaunas automašīnas iegāde vienam ir ikdienas nepieciešamība, lai pārvietotos, savukārt citam- sen lolots sapnis, lai ikdienu padarītu krāsaināku un ērtāku. Iegādes procesā saskaramies ar dažādu formalitāšu kārtošanu- līgumu parakstīšanu, automašīnas pārreģistrāciju, utml.

Kļūstot par automašīnas īpašnieku vai tās turētāju būtiski atcerēties arī par OCTA.

Laiks, līdz automašīnas atslēgu saņemšanai, katram pircējam ir atšķirīgs. Vieni auto iegādes līdzekļu nodrošināšanai iesaista kredītiestādi, kā rezultātā process no automašīnas izvēles līdz īpašnieka statusa iegūšanai ir garāks.

Citi pirkumam nepieciešamo naudu ir paši uzkrājuši, tāpēc tālākais process norit daudz ātrāk. Abos gadījumos rezultāts gan ir vienāds- pircējs un pārdevējs vienojas par darījumu un veic auto pārreģistrāciju uz jaunā īpašnieka vārda.

Kad īpašumtiesības ir mainītas, jaunais īpašnieks var doties savā pirmajā braucienā. Taču, lai jau pirmajā braucienā nebūtu jāuztraucas par iekļūšanu ceļu satiksmes negadījumā vai ceļu policijas uzlikto soda naudu, nepieciešams iegādāties OCTA polisi.

Tiklīdz automašīnai mainīts tās īpašnieks, esošā OCTA polise zaudē savu spēku. Jaunajam īpašniekam nav saistoši iepriekšējās OCTA nosacījumi. Tā nebūs derīga pat tad, ja tās termiņš vēl būs spēkā. Polise tiek noformēta uz konkrēto automašīnu un tās vadītāju.

Tas nozīmē, ka piedalīties ceļu satiksmē var tikai ar jaunu polisi. Savukārt, saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likumu, auto pārdevējs var vērsties pie apdrošinātāja, kas izdevis šo polisi un saņemt naudu par neizmantoto periodu.

Kad saņemta jaunā transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība, tad jāizvēlas ērtākais jaunās polises iegādes veids. Bieži vien iegādāties jaunu OCTA varēsi turpat auto pārreģistrācijas vietā, taču tad jārēķinās, ka saņemsi vienas apdrošināšanas kompānijas piedāvājumu.

Bet, ja esi mūsdienu tehnoloģiju piekritējs, tad pavisam īsā laikā jauno apdrošināšanas polisi vari iegādāties internetā. Ievadot automašīnas reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru, pāris sekunžu laikā saņemsi plašu piedāvājuma klāstu, lai izvēlētos visizdevīgāko un savām vajadzībām atbilstošāko apdrošināšanas polisi.

Liela daļa apdrošinātāju nodrošina, ka jaunā polise stājas spēkā pāris minūšu laikā pēc tās noformēšanas, tāpēc vari būt drošs piedalīties ceļu satiksmē, jo esi ievērojis likumu un pasargājis sevi no neparedzētiem izdevumiem, ja iekļūsi negadījumā. Pēc polises iegādes to elektroniskā formātā varēsi saņemt savā e-pastā.

Braucot pa Latvijas teritoriju izdrukāta polise nav jāvadā līdzi, jo ceļu policija tās esamību pārbauda datu bāzē. Taču, ja plāno doties ārpus Latvijas, tad OCTA oriģinālam jābūt līdzi un to varēsi izdrukāt no sava e-pasta.

Lai justos drošs par pakalpojumu, kuru pērc, jautājumu gadījumā varēsi sazināties ar apdrošinātāju, kurš visprecīzāk varēs izskaidrot polises noteikumus, lai turpmākā sadarbība būtu veiksmīga. Lai nenokavētu OCTA polises pagarināšanu, apdrošinātājs par to draudzīgi atgādinās un saņemsi jaunu apdrošināšanas piedāvājumu.