Ko par sevi pastāstīt darba intervijā?

 

tālmācības internetā Jauna darba meklēšana mēdz radīt zināmas grūtības. Var paiet pat vairāki mēneši, līdz būsi atradis jaunu darbavietu. Ir vairāki faktori, kas nosaka, vai cilvēks iegūs kāroto darbu, vai tomēr nē. Viens no svarīgākajiem ir tieši darba intervija. Šādai intervijai noteikti vajag kārtīgi sagatavoties. Tomēr ne visiem cilvēkiem ir liela interviju pieredze, it sevišķi tiem, kuri nesen ir absolvējuši skolu.

Ko noteikti vajadzētu pastāstīt par sevi darba intervijā? Raksta turpinājumā Tu atradīsi vairākus vērtīgus padomus, kas palīdzēs Tev sagatavoties darba intervijai.

  • Ārējais izskats

Dodoties uz darba interviju, liela uzmanība ir jāpievērš savam ārējam izskatam. Ikvienam cilvēkam skapī noteikti vajadzētu būt solīdām drēbēm, vīriešiem – uzvalks, sievietēm – blūze, žakete un svārki. Šāds apģērbs noderēs vairākās dzīves situācijās, it īpaši, ejot uz darba intervijām. Taču vienmēr ir jāpārliecinās, ka ar šo apģērbu viss ir kārtībā. Pārbaudi, vai nav iztrūkušas pogas, vai tas nav saburzījies, vai nav izirusi kāda vīle. Tāpat pārliecinies, ka arī ar apaviem viss ir kārtībā – vai tie nav netīri un saplīsuši.

Papildus apģērbam, uzmanība ir jāpievērš arī frizūrai, grimam un manikīram. Šīs lietas visvairāk attiecas uz sievietēm. Frizūrai jābūt akurātai, meikapam neitrālam un manikīrs nedrīskt būt pārāk kliedzošs. Atceries, ka darba intervija nav nekāds skaistumkonkurss. Tajā galvenais uzsvars jāliek uz Tavu darba pieredzi, zināšanām un personību.

  • Ko stāstīt darba intervijā?

Intervijas sākumā vajadzētu runāt par to, kādu specialitāti esi ieguvis, kā arī par to, kāda ir Tava iepriekšējā darba pieredze. Tu vari nosaukt savu pēdējo darba vietu un pastāstīt, kādi bija Tavi tiešie darba pienākumi. Izvairies runāt par darba pieredzi, kas neattiecas uz vēlamo darbavietu. Tāpāt izvairies runāt par saviem hobijiem un personīgo dzīvi, koncentrējies tikai uz savu karjeru.

Darba intervijā vajadzētu pieminēt savas stiprās puses, tās, kas ir nepieciešamas vēlamajai darbavietai. Minot savus trūkumus, nedrīskt pieminēt tos, kas traucēs veikt darba pienākumus.

Darba intervijā ir vērts pieminēt savus sasniegumus saistībā ar karjeru, piemēram, veiksmīgi realizēti projekti. Personīgās dzīves sasniegumus nevajag pieminēt.

Īsi un kodolīgi var pastāstīt, kāpēc Tu būtu labākais kandidāts šajai darba vietai. Noteikti nesalīdzini sevi ar citiem kandidātiem un nelieli sevi.

Uz darba interviju līdzi vari paņemt atsauksmes par sevi no iepriekšējām darbavietām.

Visbiežāk tieši cilvēkiem ar bagātāku darba pieredzi un zinašanām ir lielāka iespēja atrast darbu. Tāpēc pēc iespējas vairāk vajadzētu mācīties un attīstīties. Ja Tev nav iegūtas vajadzīgās zināšanas, bet vēlies tās iegūt, tad padomā par iespēju mācīties Rīgas 1. Tālmācības vidusskolā. Tur varēsi mācīties sev vēlamā laikā un vietā. Vairāk par pašu skolu lasi –  https://www.r1tv.lv/lv/skola. Savukārt par mācībām uzzināsi šeit –  https://www.r1tv.lv/lv/macibas.