KOYA – moderns restorāns Andrejsalā

Pēdējās desmitgades laikā ievērojami ir mainījusies mūsu attieksme un arī prasības pret to, kādu vēlmies redzēt sabiedrisko telpu. Daudz vairāk ienāk moderni risinājumi, mūsu domāšana kļūst elastīgāka un atkāpjamies no vairāku gadu desmitu uzspiestajām normām par to, kā mums jādzīvo.

Modernās vēsmas skārušas arī restorānu nozari – ienāk jauninājumi gan virtuves veidā un izpausmes stilā, gan pašā restorāna telpā, koncepcijā. Daudz vairāk arī Latvijā par paraugu ņemam modernus risinājumus no dažādām pasaules pilsētām un izcilākajiem restorāniem. KOYA restorāns ir viens no tiem, kas Rīgā ir drosmīgi ieņēmis šo progresīvās atpūtas telpas nišu.

KOYA un Andrejsala

Jau kādu laiku pilsētplānošanā izmanto radošu pieeju telpai, tāpēc sāk apgūt daudzas tādas teritorijas, kas sākotnēji nevienam nesaitījās ar aktīvu un izmantojamu pilsētvidi. Viens no veiksmes stāstiem ir Andrejsala, kurā savu mājvietu atraduši gan jaunie uzņēmēji, gan mākslas projekti.

Te atrodas arī restorāns KOYA, kas izveidots kādā bijušajā ostas tehniskajā ēkā. No ārpuses restorāna ēka ir industriāli necila un nemaz neraisa asociācijas ar populāru restorānu. Bet restorāna īpašnieki ir spējuši radīt ko savdabīgu – apvienot ostas un ēkas bijušo noskaņu ar moderniem interjera risinājumiem un ievietot tajā lielisku restorānu un bāru. Šīs vietas vilinājumu jūt radoši un pat alternatīvi noskaņoti cilvēki, kam patīk būt nedaudz ārpus visa, bet tajā pašā laikā sajust pilsētas pulsu. Uz terases var vērot savdabīgo ainavu – ostu, Rīgu, Daugavu un mainīgo Andrejsalu.

Restorāns un bārs

KOYA ir studijas tipa restorāns, kurā ir daļēji atvērtā virtuve, tajā gatavo ēdienus no vietējās un arī no internacionālās virtuves, viss notiek ar vieglumu, bez noteiktiem rāmjiem, tāpēc apmeklētāji šeit jūtas brīvi, labpāt pavada laiku sarunās, bauda atpūtu un labu maltīti. Bet restorāns nav vienīgais, kas vilina apmeklētājus. Šeit ir lielisks bārs, kuru apmeklētāji ir īpaši iecienījuši piektdienas un sestdienas vakaros, kad dzīvība šeit burtiski kūsā.

Bārā saimnieko izcili bārmeņi, kas piedāvā tiešām plašu kokteiļu un citu dzērienu klāstu. Pēc garas un nogurdinošas nedēļas šī daudziem ir iecienīta vieta, kur iemalkot ko stiprāku vai nodoties sarunām draugu lokā pie pārsteidzoši gardas kokteiļa glāzes. Lai arī jūs varētu pārliecināties, ka KOYA ir mūsdienīgs pilsētas restorāns un bārs, atliek tikai rezervēt galdiņu ar GetTable.lv palīdzību un doties atpūsties.