Kravas transporta iegāde līzingā

Par savu veselību un pārtikas izvēli sāk domāt arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju. Cilvēki labprātāk izvēlas vietējo produkciju, palielinās pieprasījums pēc bioloģiki audzētas un sertificētas pārtikas, jo tās audzēšanā netiek izmantotas ķimikālijas, un saimniecībā tiek izmantotas metodes, kas ir dzīvniekiem un augsnei draudzīgas un biodinamiskas. Bioloģiskā lauksaimniecība ir viena no atslēgām uz cilvēku veselību un dabisku vidu mums apkārt. Arī mēs jau desmit gadus skaitāmies piemājas bioloģiska saimniecība. Līdz šim lielākoties audzējām dārzeņus tikai savām vajadzībam, peļņu gūstot no gaļas jaunlopiem. Tomēr arvien vairāk saskāramies ar informāciju, ka tuvāko novadu tirgos ir vājš bioloģisko dārzeņu piedāvajums. Mūsu dēls, kurš tikko bija beidzis studijas, izteica vēlmi iesaistīties ģimenes uzņemumā un attīstīt dārzeņu audzēšanu arī pārdošanas vajadzībam. Lauku apvidū attālumi starp ciematiem un pilsētam ir samēra lieli, tāpēc produktu pārvadāšanai vajadzēja labu loģistiku un ietilpīgu transportu, lai katrs brauciens būtu pēc iespējas efektīvāks. Nolēmām, ka saimniecības vajadzībām nepieciešams iegādāties kravas mikroautobusu.

Mogo kredīts auto iegādei

Naudas tūlītējai auto iegādei mums nebija, tāpēc meklējām iespējas saņemt auto kredītā. Kā labu piedāvājumu mums draugi ieteica izmantot mogo auto līzingu, jo paši bija šādā veidā iegādājušies vieglo automašīnu. Tā nu izpētījam mogo mājas lapā esošo informāciju un aizpildījām elektronisko pieteikumu. Pirkumam bijām izvēlējušies mazlietotu kravas mikroautobusu pie viena no mogo sadarbības partneriem. Pieteikumu izskatīja ātri, saņēmām pozitīvu atbildi un varējām doties nokārtot visas formalitātes. Jau tās pašas dienas vakarā atgriezāmies mājās ar kāroto automašīnu, kura kalpos ka labs ieguldījums saimniecības tālākajā attīstībā un izaugsmē. Pagaidām auto īpašnieks oficiāli skaitās mogo, bet mēs tikai kā auto turētāji, bet jau pēc gada, kad būsim veikuši visus līzinga maksājumus, mikroautobuss tika parreģistrēts uz dēla vārda. Auto kredīts ir labs risinājums situācijās, kad automašīna ir nepieciešama kā tūlītējs ieguldījums uzņēmējdarbības nodrošināšanā.

Mikroautobusa priekšrocības

Sākumā svārstījāmies, vai kravas mikroautobusa vietā neiegādāties vieglo kravas automašīnu, bet nonācām pie secinājuma, ka mikroautobusam ir daudz vairāk pielietojumu. Tajā varēs pārvadāt lielāku daudzumu dārzeņu, tos varēs izvietot ērtāk un nesaspiest. Vēl auto noderēs dažādu saimniecības ierīču un mazās tehnikas pārvadāšanai. Darbs lauku saimniecībā ir gana nogurdinošs un  bez brīvdienām, bet šad tad jau arī sanāk atpūsties. Daudzveidīgas atpūtas nodrošināšanai var palīdzēt arī iegādatais auto, jo ar to varēs doties talākos braucienos, kravas nodalījumā ērti varēs salikt teltis, guļammaisus, somas, makšķeres un daudz ko citu noderīgu. Pirmajā palielinātās bioloģisko dārzeņu ražas vasarā un pavasarī mums izdevās iekarot stabilu vietu un pastāvīgos klientus visos tuvākajos novados un tirgos. Atsauksmes par produkciju bija ļoti labas. Plānojam labi ieziemot visu ražu, lai varam to turpināt tirgot līdz pat pavasarim. No daudziem dārzeņiem esam sagatavojusi salātus un konservējumus. Arī tos pircēji ir iecienījuši. Nāca arī interesants piedāvājums iesaistīties Tiešās pirkšanas kustībā un piegādāt dārzeņus vairākiem pirkšanas pulciņiem. Tagad vedam produkciju gan Vidzemes, gan Rīgas tiešās pirkšanas pulciņu dalībniekiem. Kopumā saimniecības ienākumi ir krietni palielinājušies. Varējām pat atrāk veikt līzinga maksājumus kredītuzņēmumam mogo. Nu jau divus mēnešus kravas mikrouatobuss ir mūsu īpašumā. Tagad plānojam ar mogo atbalstu iegādaties arī traktortehniku, jo saimniecības vajadzības ir krietni palielinājušās. Ar esošo tehnisko nodrošinājumu ar grūtībam tiekam galā ar saimniecības, zemes apstrādes un ražas novākšanas darbiem.