Kur iegūt vislabāko izglītību?

Katrs mērķtiecīgs jaunietis jau laikus sāk domāt par to, kādas izglītības iestādes izvēlēties pēc pamatskolas vai vidusskolas absolvēšanas. Lai arī kādas būtu mūsu iespējas un resursi, katram ir sapnis iegūt vislabāko izglītību. Viena iespēja ir mācīties savas valsts vislabākajās izglītības iestādēs – prestižākajās koledžās un universitātēs. Bet pastāv iespēja arī mērķēt vēl augstāk un sākt panākumu pilno ceļu, ko sniedz izglītība ārzemēs. Liela daļa domās, ka tas ir nerealizējams sapnis, bet tā varbūt bija divdesmit gadus atpakaļ. Mūsdienās izglītība ārzemēs ir pavisam reāla un pieejama visu sociālo slāņu jauniešiem, ne tikai bagātu vecāku atvasēm, jo ir iespēja studēt ne tikai dārgajās universitātēs, bet arī tādās, kas piedāvā bezmaksas studijas, bet saglabā augstu izglītības līmeni. Lai iegūtu iespēju studēt šajās bezmaksas progammās, pretendentam sevi jāpierāda ar izciliem vidējās izglītība un valodu testu rādītājiem. Tas ir ļoti labs iemesls, lai motivēti jaunieši jau pamatskolas un vidusskolas laikā ieguldītu lielu darbu savu spēju un zināšanu nostiprināšanā. Pēc dažiem gadiem šīs pūles var vainagoties ar iespēju bez maksas studēt kādā no labākajām pasaules universitātēm.

Kā atrast savu universitāti?

Meklējot informāciju par augtākās izglītības iestādēm ārzemēs, jaunietis var ātri apjukt, jo piedāvājums it ik plašs, ka tajā grūti orientēties un izvērtēt, kuras universitātes piedāvātās studiju programmas viņam būtu atbilstošākās. Latvijas jauniešiem liels palīgs ir ERGO|EDUCATION, kas jau daudzus gadus sniedz atbalstu jauniešiem, kas vēlas studēt ārzemēs. Pieredzējuši konsultanti, balstoties uz jaunieša sekmēm un interesēm, palīdz izvērtēt, kāds studiju virziens konkrētajam pretendentam būtu pareizākais. Tiek piedāvātas vairākas universitātes, kas piedāvā vēlamo studiju programmu. Jaunietim ir iespēja gana sīki iepazīties ar potenciālo izglītības iestādi, tās politiku, kārtības noteikumiem un izlemt, kur tieši gribētu studēt. Piedāvājumu vidū var būt arī universitātes, kurās ir bezmaksas studijas. Šajās programmās ir liela konkurence, tiek uzņemti paši labākie un sekmīgākie jaunieši.

Pēc tam, kad ir izvēlēta izglītības iestāde, ERGO palīdz sagatavot visu nepieciešamo dokumentāciju, iesniegt pieteikumus un nokārtot formalitātes, kas saistītas ar došanos uz citu valsti. Lielai daļai jauniešu tā ir pirmā nopietnā pieredze ārzemēs, tāpēc viņi satraucas gan par gaidāmajām studijām, gan sadzīviskām lietām. Tāpēc ir labi, ka ir ERGO, kas ir tāda kā saikne starp izglītības iestādi, studentu un viņa ģimeni Latvijā. Visas iesaistītās puses var būt drošas, ka būs padomāts par jaunieša drošību, kvalitatīviem dzīves un studiju apstākļiem. Jauniešiem nevajadzētu samazināt savas prasības pret dzīvi un izmantot iespēju iegūt lielisku izglītību vislabākajās universitātēs gan Eiropā, gan citās pasaules valstīs. Tas kļūs par atspēriena punktu veiksmīgai karjerai un dzīvei.