Kur var pārbaudīt octa derīguma termiņu un kādas sankcijas mani sagaida braucot bez OCTA polises?

            Ikvienam dažreiz gadās būt vieglprātīgam un aizmāršīgam, it īpaši par tādām ne tik svarīgām formalitātēm kā octa polise. Vienmēr taču ir simtiem citu lietu, ko darīt, līdz brīdim, kamēr atklājas, ka piemirsies atjaunot apdrošināšanas polisi. Šoreiz par veidiem, kā nodrošināties pret šādiem gadījumiem un kā uzzināt, kāds ir octa derīguma termiņš, ja to gadījies aizmirst.

            Mūsdienās octa derīguma termiņu aizmirst nav nemaz tik grūti, jo vairums no mums pat vairs neizmanto papīra apdrošināšanas polises – visi dati tiek glabāti octa polišu datubāzē. Labākais veids, kā būt pārliecinātam par savas octa derīguma termiņu, ir to iegādāties tādās apdrošināšanas tirgotāju vietnēs kā manapolise.lv – kad tuvosies tavas polises derīguma termiņa beigas, vietne tev nosūtīs atgādinājumu uz tevis norādīto e-pastu vai telefona numuru. Ar šādu risinājumu varēsi pilnībā aizmirst par sekošanu polises darbības termiņam un atbrīvot atmiņā vietu kam svarīgākam. Ja tomēr tev nav pieslēgts octa polises atgādinājums pakalpojums, tajā pašā vietnē vari ātri un ērti noskaidrot polises derīguma termiņu un iegādāties octa, kas sāks darboties uzreiz pēc pirmās polises termiņa beigām.

            Manapolise.lv ir īstā vietne, kur meklēt visizdevīgākos apdrošināšanas piedāvājumus – ievadot vien automašīnas reģistrācijas numuru un reģistrācijas apliecības numuru, vari aplūkot visu Latvijas auto apdrošinātāju piedāvājumus un izvēlēties sev piemērotāko. Vien ar pāris klikšķu palīdzību vari veikt apmaksu, izmantojot debetkarti vai internetbanku.

            Octa polises derīguma termiņu ir svarīgi ievērot, jo par braukšanu bez obligātās apdrošināšanas likumdošanā gan fiziskām, gan juridiskām personām paredzēts sods, nemaz nerunājot par izdevumu segšanu, ja iekļūsti negadījumā un tev nav spēkā esošas apdrošināšanas polises.Katrā ziņā nekādā gadījumā nav ieteicams apzināti izvairīties no octa polises iegādes, tādējādi cerot ietaupīt naudu – tas ir ārkārtīgi riskanti un pretlikumīgi. Pat neņemot vērā visus ētiskos apsvērumus, arī ekonomiski ir daudz izdevīgāk un drošāk samaksāt par octa – ja vēlies ietaupīt, labāk meklēt izdevīgākos piedāvājumus tiešsaistes octa polišu tirgotāju mājaslapās!

            Octa termiņus visērtāk ir uzticēt datorizētajām atgādinājumu sistēmām, tādējādi nekad nenāksies sastapties ar nepatīkamo pārsteigumu, kad policijas darbinieks pēc apturēšanas paziņo, ka apdrošināšana beigusies pirms dienas. Tādas vietnes kā manapolise.lv ne vien palīdzēs ietaupīt naudu un laiku, bet arī izvairīties no šādiem nepatīkamiem starpgadījumiem.