Kvalitatīvs bērnu velosipēds

Maijā mana māsasmeita atzīmēja septīto dzimšanas dienu. Šķiet, vēl pavisam nesen viņa pat lāga nemācēja staigāt, bet nu jau mazā nebēdne nereti uzņem tādu tempu, ka pat mēs, pieaugušie, netiekam viņai līdz. Tuvojoties lielajai dienai, abi ar vīru arvien biežāk lauzījām galvas par to, kāda būtu vispiemērotākā dāvana. Ierasto leļļu, rotaļlietu un grāmatu, gaviļniecei bija vairāk nekā gana – jaunā lieta jau pavisam drīz tiktu piemirsta un piepulcētos jau prāvajai bērnistabas mantu kolekcijai. Vēlējāmies uzdāvināt ko tādu, kas bērnam vēl nav, turklāt gribējām, lai dāvana ir ne tikai oriģināla, bet arī praktiska, un, bez šaubām, sagādātu svētku vaininiecei gana daudz prieka.

Kādu brīdi apspriedušies, nolēmām, ka piemērota velte būtu bērnu velosipēds. Māsasmeitai jau bija trīsritenis, ar ko viņa labprāt vizinājās, tomēr ritenis strauji augošajam bērnam bija kļuvis par mazu, turklāt nespēja sasniegt kāroto ātrumu un pamazām sāka meiteni garlaikot. Mazā ir savam vecumam labi fiziski attīstīta, apķērīga, droša un zinātkāra, tāpēc uzskatījām, ka ir īstais brīdis, lai apgūtu braukšanas māku arī uz braucamrīka ar diviem riteņiem. Bez tam velobraukšana ir ne tikai aizraujoša, bet arī vērtīga nodarbe – braucot ar divriteni, bērns attīsta līdzsvara izjūtu un koordināciju, trenē muskuļus un stāju, kā arī apgūst prasmi orientēties telpā.

Izlēmuši, ka tieši velosipēds būs īstā dāvana radinieces svētkos, devāmies uz velo veikalu, lai izraudzītos piemērotu braucamrīku. Šķita, ka nopirkt velosipēdu bērnam jau nu būs pietiekami vienkārši – nav nepieciešams ne īpaši izstrādāts dizains, ne advancēta tehniskā specifikācija, tomēr bijām kļūdījušies. Bērnu divriteņu sortiments ir vismaz tikpat plašs kā pieaugušajiem paredzēto velosipēdu klāsts, turklāt nepieciešams ņemt vērā vairākus būtiskus faktorus, tai skaitā bērna augumu un svaru.

Pavisam apjukuši un tā arī neko neiegādājušies, atgriezāmies no veikala mājās. Lai gan viens zvans māsai, palīdzēja noskaidrot radinieces proporcijas, īsto braucamrīku tāpat vēl nebijām atraduši. Nospriedām, ka iesākumā jāizpēta internetā atrodamie velo modeļi – šeit atradīsim piemērotāko un tad dosimies nolūkoto modeli iegādāties veikalā. Jau pavisam drīz atradām uzņēmuma Bikko mājas lapu. Tas ir tīmeklī bāzēts interneta veikals, kur pieejami gan pieaugušo, gan bērnu velosipēdi, kā arī dažādi tiem paredzētie aksesuāri un piederumi.

Bērnu divriteņi šeit bija īpaši plašā klāstā, turklāt iegādāties varēja gan pašiem mazākajiem paredzētus velosipēdus, gan tādus transportlīdzekļus, kas piemēroti jau pusaudžiem un jauniešiem. Lai izlemtu par labu konkrētam modelim, lūdzām padomu veikala konsultantam, ar ko iespējams kontaktēties, zvanot uz veikala mājas lapā norādīto tālruni. Atsaucīgs un laipns pārdevējs mums ieteica vairākus interesantus modeļus, kas atbilda mums vēlamajiem parametriem, un tad jau izvēle bija pavisam vienkārša! Jau tajā pašā dienā saņēmām iegādāto velosipēdu, un nu ar nepacietību gaidām lielo dienu.