Lēcas – piemērots risinājums arī senioriem

Kontaktlēcas – tas ir ērts un vienkāršs veids, kā nekavējoties novērst redzes traucējumus. Turklāt lēcām praktiski nav vecuma ierobežojuma – tās drīkst valkāt gan bērni, gan pieaugušie līdz pat sirmam vecumam. Pats galvenais priekšnoteikums ir tikai tas, lai kontaktlēcu īpašnieks spētu pastāvīgi parūpēties par lēcu ievietošanu un izņemšanu, kā arī pašrocīgi veiktu pareizu lēcu kopšanu. Tāpat obligāta ir konsultācija ar acu ārstu. Ņemot vērā individuālās redzes īpatnības un acu veselību, optometrists noteiks, vai lēcas konkrētajam indivīdam būs piemērotas. Lai gan ir atsevišķi gadījumi, kad labāks risinājums būs brilles, vairumam cilvēku lēcas būs lielisks veids, kā uzlabot dzīves kvalitāti.

Brilles, kā zināms, cilvēkam piešķir nopietnāku tēlu un liek izskatīties vecākam un nobriedušākam. Lai gan šāds efekts nereti šķiet vēlams jaunībā, gadiem ritot, liela daļa cilvēku nebūt nevēlas izskatīties vecāki par saviem gadiem. Arī man vienmēr ir bijis svarīgi saglabāt jauneklīgu izskatu, par spīti gadskaitlim, kas norādīts pasē. Protams, tikpat nozīmīgi ir saglabāt mundru prātu, optimistisku garu un labu veselību, tomēr mana pieredze liecina, ka saglabāt jaunību sirdī ir vieglāk nekā uzturēt lieliskā formā ķermeni. Tomēr vienmēr esmu uzskatījusi, ka labi izskatīties iespējams jebkurā vecumā – arī sasniedzot godājamo senioru vecumu.

Jaunībā mana redze vienmēr bija nevainojama, taču, kļūstot vecākai, arī mani piemeklējuši redzes traucējumi. Lasīt, skatīties pārraides televīzijā, risināt krustvārdu mīklas un darīt citus sīkus, ikdienišķus darbiņus kļuva arvien grūtāk. Acis nemitīgi bija pārpūlētas un sasprindzinātas, sāpēja un asaroja jau pēc pārdesmit minūtēm papildu slodzes. Steidzos pie acu ārsta, kurš ātri vien noteica diagnozi – tālredzība. Man tika izrakstītas brilles. Tā kā mūsu pilsētiņā optikas salona nav, devos uz attālo pilsētu, kur šāda ekstra bija pieejama. Mērīju vienu modeli pēc otra, taču rezultāts mani neapmierināja – uzliekot brilles, tūlīt pat izskatījos par desmit gadiem vecāka. Nevēlējos šādu tēlu veidot ne saskarsmē ar draugiem un paziņām, ne pati sevi šādu ikdienā redzēt spogulī. Meita, kas pati valkā lēcas, ierosināja, ka tās taču būtu piemērotas arī man.

Lai gan šis piedāvājums šķita gana vilinošs, bažījos, ka tam šķērslis būs mans cienījamais vecums. Protams, zināju, ka šādu lēmumu nevaru pieņemt uz savu galvu, tāpēc ar saviem jautājumiem un rūpēm jau atkal devos pie ārsta. Viņš norādīja, ka fiziski nekādu šķēršļu lēcu nēsāšanai neesot, taču vajadzētu pārbaudīt, vai acis kādu iemeslu dēļ un kontaktlēcām nereaģē ar īpašu jutību. Noskaidrojām, ka viss ir kārtībā un saņēmu savu pirmo kontaktlēcu recepti.

Tomēr, kā jau minēju, optikas salona manā pilsētiņā nebija. Tas atradās vairāku desmitu kilometru attālumā, taču, tā kā lēcas nepieciešams nomainīt pret jaunām ik pēc mēneša, šāda braukšana noteikti nebūtu ērta. Meita palīdzēja man atrast interneta veikalu Lensor. Lensor lēcas iespējams ērti pasūtīt un saņemt kā pasta sūtījumu. Turklāt nav jāšaubās ne par kvalitāti, ne piegādi – viss notiek droši un izdevīgi.

Uzskatu, ka izmēģināt jaunas lietas nekad nav par vēlu! Šādi iespējams atrast labākos risinājumus un ievērojami atvieglot dzīvi.