Lietas, par ko jāparūpējas ikvienam mājas īpašniekam

mājas apdrošināšanaSava māja – tas ir labi. Taču, tas nozīmē arī daudz darba un laika ieguldījumu, lai par savu mājokli varētu saukt vēl ilgi. Ikviens kārtīgs mājas saimnieks zina, ka ir lietas, par ko katrā sezonā noteikti jāparūpējas – jāsagatavo kurināmais ziemai, jāiztīra skursteņi, jāparūpējas, lai netek jumts un citas saimnieciskās darbības, kas veicamas.

Taču, ne tikai par to vien jāparūpējas mājas īpašniekam. Lūk, lietas, par ko der aizdomāties ikvienam mājas īpašniekam:

  • Ūdens apgāde. Šī ir bijusi īpaši sausa vasara, ja ūdens mājās tiek iegūts no akas, iespējams, arī šogad nācās satraukties par to, vai ūdens nepietrūks. Vērts padomāt – vai tuvumā teritorijā nav kāda avota, vai kāds varētu būt alternatīvs ūdens ieguves vieds brīdī, ja aka kļūst sausa!
  • Te domājot ne tikai par malkas vai cita kurināmā sagādāšanu ziemai, ne tikai par to, vai labāk, ja mājās ir krāsns apkure vai centrālā apkure (kas arī lauku mājās ir kļuvis arvien biežāk sastopams), bet arīdzan to, vai mājoklis ir gana nosiltināts un vecie logu rāmji nav iemesls, lai ziemā telpās svilpotu vējš. Iespējams, jau sen jāveic mājas apsekošana arī attiecībā uz to, kur paliek siltums.
  • Apdrošināšana. Mājas apdrošināšana mūsdienās nav nekas neparasts. Ieguldījumus māja prasa daudz, un, lai gan par nelaimēm viens iepriekš nedomā, tās atnāk neaicinātas. Iespējams, ir vērts padomāt par mājas apdrošināšanu, jo īpaši, ja varam saskaitīt vismaz pāris iemeslus, kā var atgadīties kāda nelaime.
  • Elektrība. Arī vējš šogad Latvijā paplosījās bieži un asi. Tāpēc – ir vērts padomāt par to, kā nodrošināt mājās alternatīvu enerģijas avotu. Iespējams, ģeneratoru – vismaz izstrādāt plānu, ko darīt, ja kādu brīdi nākas dzīvot bez elektrības, taču tā nepieciešama darbam vai dzīvnieku apkopšanai. Šajā kontekstā – apskatām arī kokus apkārt mājai – iespējams, ir zari, kuri noteikti jānozāģē, lai lielā vējā neradītu bīstamību mājai.