Atbrīvoties no kārpas var palīdzēt kvalificēts dermatologs

Liela daļa no cilvēces savā dzīves laikā ir mocījusies ar kārpām. Ārēji it kā tik nekaitīgie ādas veidojumi patiesībā ar ļoti ietekmēt emocionālo stāvokli, savu pašvērtējumu un vizuālo koptēlu, jo rada kauna sajūtu un vēlmi paslēpt savas rokas. Atbrīvoties no kārpas un traucējošās kauna sajūtas iespējams pie dermatologa, kas nosakot kopējo ādas stāvokli un slimības cēloņus, var nozīmēt piemērotu ārstniecības kursu.

Kāpēc rodas kārpas

Patiesībā tā ir vīrusu slimība, kas nozīmēt to, ka tā ir lipīga. Tā liecina par vispārējās imunitātes trūkumu un tās vajadzību to stiprināt. Gadījumā, kad kādam no apkārtējiem uz rokām ir neliela trauma vai brūce un šis cilvēks nonāk saskarē ar kādu, kas slimo ar kārpām, iespēja saslimt ir ļoti liela. Ja imunitāte ir spēcīga un  organisms cīņā ar vīrusu var uzvarēt, bet ja imunitāte ir vāja, saslimt ir pavisam vienkārši. Lielākoties tās ir nesāpīgas un rada vien neērtības sajūtu, bet atsevišķos gadījumos rada arī sāpes un spēcīgu diskomfortu. Sāpes var izraisīt kārpas uz pēdām.

Kā var izārstēt kārpas

Kārpu likvidēšana nav sāpīgs process, bet tas prasa ārkārtīgu koncentrēšanos, jo nepieciešama pacietība un secīgums. Ļoti retos gadījumos pietiek tikai ar vienu ārstēšanas reizi vai procedūru, sevišķi, ja ādas veidojums ir liels.  Jo lielāka izmēra, jo ilgāks ārstēšanās laiks būs nepieciešams. Ja ārstēšanās kurss nav novests līdz galam,  tā ataug un viss būs jāsāk no sākuma. Tas nozīmē gan laika, gan līdzekļu zaudēšanu.  Likvidēšanai dermatologs ieteiks kādu no šīm metodēm:

  • piesaldēšanu– krioķirurģiju;
  • lāzerterapiju;
  • imikvimoda krēmu lietošanu;
  • salicilskābes izmantošanu;
  • kiretāžu;
  • elektroķirurģiju;
  • izgriešanu;
  • izoprinozīna tablešu kursu;
  • ārsta izrakstītas citas zāles.

Kategoriskai aizliegts kārpas ārstēt mājas apstākļos ar dažādām tautas metodēm, jo parasti tas nozīmē, ka tā ir agresīva, nepietiekami regulāra vai ilgstoša. Ja tās tiek ārstētas pašmācības ceļā, nereti veidojas čūlas vai rētas, tās var kļūt blīvākas vai sabiezēt.

Lai spētu iegūt optimālāko rezultātu, parasti jākombinē vairākas ārstēšanas metodes. Taču to var noteikt tikai kvalificēts un profesionāls dermatologs, nosakot iemeslus, kontrolējot kārpu attīstības veicinātājus, atpazīstot, vai tā nav ādas audzējs. Ja to ir daudz un tās nekādi nepadodas kārpu likvidēšanai, ārsts var nozīmēt analīzes imunitātes novērtēšanai.