Mūsdienīgi apkures katli

apkures katliLai izvēlētos tiešām mūsdienīgu apkures katlu, ir jāņem vērā dažādi faktori, pirmkārt, vai apkures katls atbilst mūsu vēlmēm un dzīvesvietai.

Pieejami dažādi apkures katlu veidi:

  • Cietā kurināmā, kuros izmanto enerģiju, kura iegūta no cietā kurināmā, piemēram, malkas, oglēm, briketēm. Pēc izgatavošanas materiāla cietie apkures katli iedalās čuguna katlos/tērauda katlos.
  • Granulu katli, kuros kurināmais ir granulas.
  • Gāzes apkures katli – šajos apkures katlos kurināmais ir dabas gāze vai šķidrais propāns. Gāzes apkures katli ir viegli stiprināmi pie sienas vai arī novietojami uz grīdas.
  • Elektriskie katli – šajos apkures katlos par siltuma avotu tiek izmantota elektrība un tie ir visatbilstošākie mazu platību apsildīšanai.
  • Kombinētie katli , kuri darbojas ar dažādiem kurināmā veidiem.

Turklāt svarīgi vēlēties mūsdienīgu apkures katlu, jo 21.gs apkures katli ļauj ievērojami ekonomēt ikviena līdzekļus, kā arī rūpēties par apkārtējo vidi.

Elektriskie apkures katli ir vieni  no visdrošākajiem apkures katliem, jo tajos nav atklātas liesmas, tie ir maza izmēra un ar vienkāršu ekspluatāciju. Visbiežāk elektriskie katli ir izgatavoti no tērauda, ​​kā rezultātā tie ir salīdzinoši viegli un tos var novietot pie sienas, kas savukārt ietaupa vietu. Arī no mūsdienās svarīgā vides viedokļa elektriskais apkures katls ir vistīrākais apkures katls, kurš nerada dūmus.  Elektriskajam apkures katlam nav nepieciešama īpaša tīrīšana, jo nerodas vajadzības tīrīt tos no dūmiem. Vēl viena priekšrocība – tie strādā klusi. Protams, arī šim apkures katlu veidam ir savi trūkumi – tā jauda nav pietiekama lielu platību apsildīšanai, kā arī tam ir diezgan liels elektroenerģijas patēriņš pie zemākās efektivitātes – jo jaudīgāks katls, jo vairāk elektrības katls patērē.

Gāzes katlu ir ļoti viegli lietot, jo nav nepieciešams pastāvīgi uzraudzīt, vai katlā atrodas  pietiekami daudz kurināmais, jo gāze tiek padota nepārtraukti. Priekšrocība ir arī tā, ka ir  gāzes ir lēts kurināmais ar augstu efektivitāti, kas nozīmē, ka apkurināmais katls patērē mazāk enerģijas nekā saražo. Šāda veida apkures katli var apsildīt lielas platības. Trūkums ir tās, ka ir Ilgāks un sarežģītāks katla uzstādīšanas un pieslēgšanas process. Tāpat arī nepieciešams dūmvads un ļoti labi vēdināma telpa.

Šķidrā kurināmā apkures katla priekšrocības ir tādas, kas katla jauda ir sākot no  10 kW, un  ar šķidrā kurināmā apkures katliem var apsildīt lielas platības. Šiem apkures katliem ir augsta efektivitāte, jo katls patērē mazāk enerģijas nekā saražo. Tomēr sājā gadījumā nepieciešams liels konteineris dīzeļdegvielai, kā arī atsevišķa telpa ar izvadu, lai nesaindētos ar kurināšanas procesā izdalīto oglekļa monoksīdu.

Cietā kurināmā katla priekšrocības ir tādas, ja Tev ir savas malkas rezerves, tad ievērojami iespējams ietaupīt naudu uz kurināmā rēķina. Tāpat šie apkures katli ir videi visdraudzīgākie.  Vienīgais šī apkures katla trūkums ir tāds, ka vienmēr nepieciešams sekot līdzi katla darbībai un likt klāt malku. Turklāt, loģiski, ka automatizēt šo procesu nav iespējams.