Naudas aizdevums pret auto ķīlu – mogo piedāvājums

Ir tik daudz un dažādu dzīves situāciju, kurās mums steidzami var būt nepieciešama lielāka naudas summa. Diemžēl jāatzīst, ka tikai nelielai daļai ģimeņu ir izveidoti uzkrājumi, no kuriem tad varētu segt šādus neplānotus un neatliekamus izdevumus. Uzkrājumu veidošana ir sarežģīts temats, jo visi mēs apzināmies, ka to vajadzētu darīt, bet tikai nelielai daļai ir tāds ienākumu līmenis, lai pēc pamatvajadzību realizēšanas paliktu vēl kāda naudas summa, ko noguldīt bankas uzkrājumu kontā. Realitāte ir tāda, ka tie iedzīvotāji, kuriem nav uzkrājumu, paļaujas un cer, ka viņus nepiemeklēs šādas nepatīkamas situācijas, kad steidzami vajadzēs lielāku naudas summu. Tomēr ik dienu redzam, ka tā nav. Atkal un atkal cilvēki nonāk grūtās situācijās un tad meklē kādu ātru risinājumu. Visbiežāk tie ir dažādi naudas aizdevumi. Tomēr pēdējo gadu laikā kredītdevēji ir kļuvuši uzmanīgāki un personām, kuras atrodas riska grupā, nevēlas izsniegt naudas aizdevumu bez lielāka nodrošinājuma. Tāpēc lielāku popularitāti iedzīvotāju vidū ieguvis kredīts pret ķīlu, jo šī ķīla ir garantija kredītdevējam, ka jebkurā gadījumā varēs atgūt savus ieguldītos līdzekļus.

Mogo kredīts pret ķīlu

Kredīts pret ķīlu ir viens no pieprasītākajiem pakalpojumiem arī aizdevējam mogo. Mogo saviem klientiem piedāvā naudas aizdevumu pret auto ķīlu. Bankas visbiežāk izmanto nekustamā īpašuma ķīlu, lai gan tur arī aizdevuma summas ir daudz lielākas. Tādas summas ar kredītu pret auto ķīlu nebūtu iespējams iegūt, ja vien jūsu īpašumā nav dārga un pavisam jauna automašīna, jo aizdevuma summa nevar pārsniegt 90% no auto tirgus vērtības. Visbiežāk kredītam tiek izsniegta summa, kas atbilst 50-70% no auto tirgus cenas. Lēmums, ko pieņem mogo, ir atkarīgs arī no aizņēmēja kopējās maksātspējas, automasīnas novērtējuma, ikmēneša ienākumiem un kredītvēstures. Ja ar šiem jautājumiem nav problēmu, nav iemesla atteikt jums nepieciešamo kredīta summu, kas iekļaujas minētajā auto tirgus vērtības daļā.

Kā noformēt?

Kā tad notiek kredīta pret ķīlu noformēšana pie mogo? Pavisam ātri un ērti. Vispirms jāpārliecinās, vai esat automašīnas patiesais īpašnieks ne tikai lietotājs, jo aizdevumu var saņemt tikai likumīgais īpašnieks, uz kura vārda reģistrēts auto. Vēl automašīna kredīta pieteikuma brīdī nedrīkst būt saistīta ar līzinga līgumu. Ja viss kārtībā, tad nepieciešams mogo mājas lapā aizpildīt kredīta pret auto pieteikuma veidlapu un gaidīt ziņu par pieņemto lēmumu. Alternatīva mājas lapas izmantošanai ir arī pieteikums pa tālruni vai došanās un kādu no mogo filiālēm, kas atrodas vairākās Latvijas pilsētās – Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Valmierā, Talsos, Tukumā, Jēkabpilī un Jelgavā. Pēc pieteikuma saņemšanas mogo izanalizē iesniegto informāciju, veic automašīnas novērtēšanu un pieņem lēmumu 30 minūšu laikā. Jāatgādina, ka potenciālā klienta pienākums ir sniegt tikai patiesu informāciju par sevi un savu maksātspēju. Ja lēmums ir pozitīvs, jebkurā no mogo filiālēm ir jāparaksta līgums. Aizņēmējam tiek izsniegta pilnvara, ar kuru jādodas uz CSDD un jāpārreģistrē auto uz mogo vārda. Pēc auto pārreģistrācijas jūsu kontā tiek ieskaitīta līgumā paredzētā naudas summa. Nekavējoties variet rīkoties ar šo naudu pēc saviem ieskatiem un arī turpināt braukt ar savu automašīnu, tikai jāatceras, ka līguma darbības laikā esat auto turētājs, nevis īpašnieks. Šo ierobežojumu Latvijas teritorija praktiski neizjutīsiet, vienīgi izbraucot no valsts būs nepieciešama mogo izsniegta pilnvara. Visu kredīta pieteikumu, līguma parakstīšana, formalitātes CSDD un naudas saņemšanu var veikt vienas darba dienas laikā.

Esi atbildīgs un tērē prātīgi

Visbeidzot, kad esat saņēmis savā bankas kontā līgumā paredzēto naudas summu, svarīgi atcerēties, ka šo naudu jāizlieto apdomīgi. Šis nebūt nav veids, kā iegūt naudu, ko iztērēt nakts uzdzīvē vai spēļu zālē. Protams, neviens jums to nevar liegt, bet tā būtu muļķīga rīcība un apliecinājums jūsu bezatbildībai, kas var jūs un ģimeni novest nopietnās finansiālās grūtībās. Tāpēc vislabāk ir pirms kredīta noformēšanas rūpīgi izvērtēt, kādam mērķim nauda nepieciešama. Nauda jums netiek uzdāvināta bet aizdota. Lai kā jūs to iztērētu, tā būs jāatmaksā saskaņā ar līgumā apredzētajiem noteikumiem.