Nestreb karstu jeb kā izvēlēties portatīvo datoru

Vai vidusmēra cilvēks mūsdienās spēj iedomāties savu dzīvi bez datora? Domājams, ka nu jau vairs nē. Datori mūsdienās aizvieto televizoru, mūzikas atskaņotāju, video atskaņotāju, grāmatas un pat telefonus. Protams, ja ir interneta pieslēgums. Un visbiežāk tiek izmantoti tieši portatīvie datori. Tos lietojam gan darbam, gan atpūtai. Nav šaubu, ka ērtāk ir lietot ierīci, kurā visas nepieciešamās funkcijas un iespējas ir sastopamas vienuviet. Taču, ja vecais dators savu laiku jau ir nokalpojis, nepieciešams iegādāties jaunu. Un, lai izdarītu pareizi izvēli, esam sagatavojuši jums sarakstu ar kritērijiem, kuriem jāpievērš uzmanību, iegādājoties jaunu datoru.

Datora izmērs. Ja bieži nākas nēsāt datoru līdzi, piemēram, no darba uz māju vai skolu, tad noteikti ieteicams izvēlēties kompaktāku modeli. Klasisko portatīvo datoru ekrānu izmērs ir 15,6 collas, un šie datori parasti arī ir visbiežāk pirktie, jo to cena ir salīdzinoši izdevīgāka (no aptuveni 250 līdz 500 eiro). Tomēr tie arī ir smagāki, parasti 2,5 kg. Ja vēlaties ko mazāku un kvalitatīvāku, noteikti jārēķinās ar vismaz 500 eiro un vairāk.

Funkcijas. Šo kritēriju jums jāizvērtē, atkarībā no tā, kādam mērķim datoru visbiežāk izmantosit. Ja tas paredzēts darbam, tad noteikti svarīga būs ekrāna izšķirtspēja, kā arī ekrāna izmērs un datora jauda, lai būtu iespējams palaist bez problēmām visas darbam nepieciešamās programmas. Tāpat svarīga būtu arī akumulatora kvalitāte. Savukārt, ja datoru izmantosit spēlēm, filmām un mūzikas atskaņošanai, tad jāpievērš uzmanība datora atmiņai, video kartei, skaņu kartei, kā arī jaudai. Vairums vidusmēra datoru ir piemēroti ikdienas lietošanai – e-pastu lasīšanai, foto aplūkošanai, kā arī video un audio atskaņošanai. Tāpat tie arī derēs darbam, ja vien nav nepieciešams strādāt ar ļoti specifiskām programmām, kuras prasa lielu datora jaudu.

Atmiņa. Datoru atmiņas lielums mēdz būt atšķirīgs, tomēr, izvēloties portatīvo datoru, vajadzētu dot priekšroku tādam, kura operatīvā atmiņa ir vismaz 4GB, bet cietā diska atmiņa ir vismaz 500 GB, tad jūsu dators būs pielietojums daudz plašākam funkciju lokam, kā arī varēsit tajā uzglabāt vairāk informācijas. Protams, neaizmirstiet arī par svarīgas informācijas dublikātu izveidošanu. Dubults neplīst, vai ne?

Svars. Kā jau minējām iepriekš, ja zināt, ka bieži nāksies datoru pārnēsāt no vienas vietas uz otru, pirmkārt, iegādājieties datoru, kas nav pārlieku smags un, otrkārt, sagādājiet arī kvalitatīvu datorsomu. Tā vienmēr var noderēt.

Attēla kvalitāte.Ja biežāk gribēsit aplūkot un apstrādāt attēlus, skatīties video vai spēlēt spēles, jums noteikti būs nepieciešams dators ar labas kvalitātes video karti. Sīkāku informāciju par video karšu parametriem varat atrast dažādos tehnoloģiju portālos un blogos.