Padomi, kā uzturēt veļas mašīnu tīru un svaigu

Pirms gada iegādājos jaunu veļas mašīnu. Izvēle nebija viegla – vajadzēja pieskaņot kopējam interjeram, kā arī vannas istabas platībai. Tāpat vajadzēja izdomāt, kādas ietilpības veļas mašīnu iegādāties, jo mūsu ģimene ir neliela, taču dažreiz mazgājamo drēbju ir diezgan daudz. Kad beidzot biju savu izvēli izdarījusi, iegādājos veļas mašīnu interneta veikalā 220.lv, jo tur piedāvājums ir nudien plašs, kā arī cenas ir pieņemamas.

Par veļas mašīnu nevaru sūdzēties. Kalpo tā tiešām ļoti labi, izcili pilda savu funkciju, ir klusa un patērē maz elektrības. Taču ir viena problēma. Ar laiku tajā sakrājas dažādas nogulsnes, kuras rada diezgan nepatīkamu smaku. Padalīšos ar savu pieredzi, kā novērt netīkamo smaku.

Mazgāšanas temperatūra

Kad krāmējam drēbes veļas mašīnā, parasti skatāmies, kāda temperatūra tām pieļaujama. Un visbiežāk apģērbi jāmazgā 30 līdz 40 grādos. Šī temperatūra ir diezgan zema, tādēļ es izmantoju koncentrētu mazgāšanas līdzekli, lai būtu droša, ka traipi tiks izmazgāti. Taču, kā izrādās, ilgstoši mazgājot drēbes zemā temperatūrā, veļas mašīnas iekšienē uzkrājas un vairojas dažādas baktērijas, kuras rada nepatīkamu aromātu.

Ko darīt? Vienkāršākais risinājums – ik pa laikam mazgāt tādu veļu, kurai pieļaujama temperatūra, kas ir augstāka par 60 grādiem. Tāpat var vienkārši izmazgāt tukšu veļas mašīnu pašā augstākajā temperatūrā, izmantojot īpašus līdzekļus, kas paredzētu šādu ierīču tīrīšanai.

Piemērotu veļas mazgāšanas līdzekļu izmantošana

Veikalos iespējams nopirkt dažāda veida mazgāšanas līdzekļus – pulverus, želejas, kapsulas utt. Ikviens no šiem līdzekļiem iedalās vairākos veidos – krāsainai, baltai veļai, vilnai utt. Lai mazgāšana tiktu veikta kvalitatīvi, izmantojiet tādu mazgāšanas temperatūru, kāda norādīta uz iepakojuma.

Veļas mīkstinātājs

Daudzi cilvēki, mazgājot drēbes, izmanto veļas mīkstinātāju, kas ne tikai padara audumu patīkamāku, bet arī piešķir tam patīkamu aromātu. Diemžēl, izvēloties nekvalitatīvus mīkstinātājus, jūs riskējat ar to, ka tie piešķirs veļas mašīnai nepatīkamu smaku, kā arī var sabojāt drēbju smaržu.

Veļas mašīnas kopšana

Ikvienas veļas mašīnas filtrs ir ik pa laikam jāiztīra, jo tajā sakrājas ne tikai netīrumi, bet arī aizķeras dažādi sīki priekšmeti, kas nav izņemti no apģērba pirms mazgāšanas. Vēl viena vieta, kur parasti uzkrājas smaku izraisoši netīrumi, ir durvju gumijas blīves. Padziļinājumā starp blīvēm uzkrājas mitrums un dažādi netīrumi, kas ar laiku sāk pelēt un nepatīkami ost.

Lai veļas mašīnā nebūtu mitruma, kas veicina nepatīkama aromāta rašanos, regulāri to vēdiniet, kad tā netiek izmantota. Tajā pašā laikā uzmanieties, lai veļas mašīnai nepiekļūst mazi bērni, kuri, izpētot pasauli, var ne tikai sabojāt programmu pārslēgšanas pogas, bet arī paši gūt traumas no veļas mašīnas durvīm.