Par ceļojumu apdrošināšanu un kāpēc tās vispār nepieciešams?

celojumu apdrosinasana

Doties ceļojumā gandrīz vienmēr ir patīkami. Jauni piedzīvojumi, iespaidi, sajūtas, cilvēki, informācija un atmiņas, ko iespējams atcerēties vēl ilgi, pēc ceļojums ir beidzies. Reizēm ceļojumus plānojam paši, reizēm tos piespēlē darbs vai kāda cita neparedzēta dzīves situācija – lai nu kā, doties un izpētīt citu valsti, pilsētu vai pat vienkārši pāris dienas nomainīt vidi – tas var būt gluži patīkami.

            Tomēr, arī dodoties ceļojumā, iepriekš jāpārdomā dažas lietas. Prātā, vai uz papīra, jāsastāda saraksts ar pirms ceļojuma izdarāmajiem darbiem un līdzi nepieciešamo. Galvenokārt pārbaudām dokumentus – vai viss kārtībā, derīgi un atrodas pa rokai, tālāk jau dažādi citi sīkumi, kas atkarīgi no ceļojuma galamērķa, iemesla (darbs vai atpūta), katra individuālā dzīvesveida un, vissvarīgāk, ceļojuma ilguma. Dodoties braucienā vien uz pāris dienām, par ceļojuma apdrošināšanu iedomājamies retāk, vēl jo vairāk – dodoties darba braucienā, par to parasti parūpējas darba devējs. Savukārt, ja plānojam doties ceļojumā uz nedaudz ilgāku laiku – teiksim, sākot no nedēļas uz augšu, tad parūpēties par ceļojuma apdrošināšanas polises iegādi ir ne vien prātīgi, bet arī tiek iegūta pārliecība, ka ceļojums būs daudz patīkamāks. Protams, ceļojumu apdrošināšana, tāpat kā citas apdrošināšanas polises, negarantē, ka ceļojuma laikā negadīsies neviena nepatīkama situācija vai negadījums. Tomēr, dodoties ceļā ar iegādātu ceļojuma apdrošināšanu, varam būt pārliecināti, ka, atgadoties neparedzētajam, situācija nebūs tik bezcerīga un problemātiska, ar tik lieliem zaudējumiem un sekām, kā tad, ja polise nebūtu iegādāta.

            Parasti ceļojumu apdrošināšanas polise iekļauj standarta riskus, pret ko tiek apdrošināts ceļotājs – medicīniskie izdevumi, kas ir būtiski dodoties tālākā un ilgākā ceļojumā, palīdzības apdrošināšana – tulka pakalpojumi, juridiskā palīdzība, dokumentu atjaunošana un vēl, nelaimes gadījumu apdrošināšana, civiltiesiskās atbildības apdrošināšana un bagāžas apdrošināšana. Pie dažādiem apdrošinātājiem polises detaļas var atšķirties, tāpat kā iekļautie riski un zem tiem apakšā minētie nodrošinājumi. Tāpat noteikti jāpārliecinās, ka polise darbojas tieši tajā valstī, uz kuru grasāties doties. Lielākoties visas Eiropas valstis ir iekļautas, ja ir vēlme doties uz kādām eksotiskākām valstīm, tad laikus jānoskaidro pie apdrošinātāja.

            Tāpat, dažādas apdrošināšanas kompānijas piedāvā papildus standarta ceļojumu polisei klāt iegādāties papildinājumus, piemēram, mājokļa apdrošināšana, kamēr esat ceļojumā, ja mājokļa apdrošināšana, kā tāda, atsevišķi nav iegādāta, bet par to tomēr ir vēlme parūpēties. Tad nu der izvērtēt – vai un kādi papildinājumi un nepieciešami, kuri vairāk atbilst prasībām. Tāpēc der iepazīties ar dažādu apdrošinātāju piedāvājumiem internetā, noskaidrot sev nepieciešamo informāciju un tad jau ar konkrētiem jautājumiem griezties pie apdrošinātāja, lai iegādātos ceļojumu apdrošināšanas polisi un varētu doties ceļā!