Inovatīvu Latvijas uzņēmumu iegādājas pasaulē zināmā Schaffler grupa!

 

Pagājušā gada nogalē Schaeffler grupa, kas ir pasaulē vadošais piegādātājs automobiļu un citām rūpniecības nozarēm, iegādājās inovatīvo Latvijas uzņēmumu Naco Technologies. Darījuma rezultātā tika izpirkti esošie finanšu investori, nodrošinot investoriem pozitīvu atdevi no investīcijas un attaisnojot investīciju augsto risku.

Uzņēmums Naco Technologies sākotnēji idejas attīstīšanai un iedzīvināšanai izmantojis Attīstības finanšu institūcijas ALTUM piedāvātos finanšu instrumentus – valsts atbalsta programmu finansējumu un valsts līdzfinansētus riska kapitāla fondus. SIA Naco Technologies tika dibināta 2010. gadā, izmantojot aģentūras un tirgus platformas Commercialization Reactor Riga palīdzību jauniem zinātnes uzņēmumiem. Iesaistītie investori un attīstītāji bija Imprimatur Capital, ZGI Capital un Proks Capital.

ALTUM pārstāvji norādījuši, ka šis pārdošanas darījums ir pozitīvs signāls Latvijas startup biznesa videi, apstiprinot to, ka Latvijas tehnoloģiskie jaunie uzņēmumi spēj radīt atzītas inovācijas pasaules līmenī. Šis varētu būt lielisks sākums tam, lai ārvalstu investoru interese par iesācējuzņēmumiem Latvijā pieaugtu. Naco Technologies veiksmes stāsts noteikti lieliski atspoguļo arī ALTUM piedāvāto valsts atbalsta finanšu instrumentu lomu uzņēmumu finansēšanā, kad citi finansētāji augsto risku dēļ nevar sniegt uzņēmumu izaugsmei nepieciešamo finansējumu.

ALTUM piedāvā plašu atbalsta programmu biznesa iesācējiem, piedāvājot gan starta programmu biznesa iesācējiem – aizdevumu ar izdevīgiem nosacījumiem, mikrokredītus individuālajiem komersantiem (vienkārši saņemamus nelielus aizdevumus, kas tiek izsniegti uzņēmumiem, kuros nav vairāk par 10 darbiniekiem; mikrokredītam var pieteikties arī pirms uzņēmuma nodibināšanas), aizdevumus biznesa eņģeļu finansētajiem projektiem (ALTUM un biedrības “Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls” (LATBAN) kopīgs pilotprojekts, kura mērķis ir sniegt atbalstu biznesa uzsācējiem un uzņēmumiem ar izaugsmes potenciālu, veicinot privāto investoru piesaisti dzīvotspējīgiem projektiem.), atbalstu start-up uzņēmumu apmācībai (uzņēmumiem ar augstu izaugsmes potenciālu – finansiāls atbalsts tehnoloģisku un inovatīvu start-up uzņēmumu apmācības, semināru, komunikācijas un kontaktu dibināšanas pasākumu rīkošanai.).