Siltās grīdas ieklāšana – par un pret.

Commodus siltās grīdas ieklāšanaJa kaut reizi esi staigājis pa apsildāmo grīdu, tad zini, ka nav labākas sajūtas, kā basām kājām pastaigāties pa māju ar šādu grīdas segumu.  Ja atjauno vai būvē savu māju, ir vērts apsvērt siltās grīdas ieklāšanu! Ja siltās grīdas ieklāšana tiek pareizi saplānota, Latvijas apstākļos varēsi izvairīties no mājas apkurināšanas līdz pat vēlam rudenim, un, ļoti iespējams, samazināt savas izmaksas par siltumu.

Visiem jau no vidusskolas fizikas laikiem ir skaidrs, ka siltums ceļas uz augšu. Tieši tāpēc šķiet visloģiskāk novietot apsildes elementus zem apsildāmās telpas, nevis tajā iekšā. Protams, radiatorus arī novietojam pēc iespējas zemāk šī paša iemesla dēļ, tomēr, izlemjot par labu siltās grīdas ieklāšanai, var vēl vairāk palielināt efektivitāti.  Piedevām, apsildāmā grīda lēnām uzsilda visus tai apkārt esošos objektus, patiesībā apsildāmā grīda uzsilda arī daļu sienas, tādēļ patīkams siltums apņems ne vien tavus kāju pirkstus, bet arī viss pārējais ķermenis atradīsies patīkamā temperatūrā. Ieklājot apsildāmās grīdas, iespējams efektīvāk izmantot enerģiju, lai apsildītu māju – siltuma zudumi ir mazāki un temperatūra telpas apakšā t.i. tur kur tu to visvairāk sajutīsi ir patīkamāka, jo karstums ceļas uz augšu. Izmantojot tradicionālās apkures sistēmas, bieži vien sastopamies ar situāciju, ka pēdas ir vēsumā, šķiet vēsāks nekā uzrāda termometrs.

Commodus.lv - Siltās grīdas ieklāšana

Vienīgais apstāklis, kas jāņem vērā, lai siltās grīdas ieklāšana Latvijas apstākļos patiešām atmaksātos, ir tas, ka vajadzēs papildus siltuma avotu aukstākajos ziemas mēnešos. Konsultējies ar apkures speciālistu, kas aprēķinās visizdevīgāko apkures sistēmas variantu tieši tavai mājai! Tāpat jāņem vērā, ka nodarboties ar siltās grīdas ieklāšanu ir mājas celtniecības posmā. Ja vēlēsies ieklāt grīdu pēc tam, tas var sanākt sarežģīti – visticamāk nāksies uzlauzt visu grīdas segumu.

Jebkurā gadījumā, ja veic siltās grīdas ieklāšanu apdomīgi un laicīgi, varēsi gan ietaupīt naudu, gan mūždien nekreņķēties par salstošām kājām. Novēlam tev, lai kājas vienmēr būtu siltas un lai viss izdodas!