Sliktie naudas tērēšanas ieradumi un kā no tiem atbrīvoties

patēriņa kredīts privātpersonāmVai naudu var tērēt slikti? Protams, ka var! Un bieži vien Tu pats to nemaz nepamani… Kafija degvielas uzpildes stacijā, šokolādes batoniņš vai košļājamās gumijas paciņa stāvot rindā pie kases, kāda uzkoda vai saldumi, kas tiek ielikti groziņā iepērkoties, lai gan nemaz nav pērkamo un nepieciešamo lietu sarakstā.

Šie vēl ir mazie iepirkšanās grēciņi, kuriem sasummējoties, tiesa, mēneša beigās sanāktu diezgan liela summa, ja mēs parēķinātu.

Protams, visu sev atteikt nevajag un laiku pa laikam kāda kafija, šokolādei vai cits gardums nav nekas nosodāms. Daudz lielākas nepatikšanas budžetam rada sliktie naudas tērēšanas ieradumi, kuru laikā patērējam lielākas summas lietām, kas mums nebūt nav vajadzīgas (vai nav vajadzīgas tajā brīdī). Kas tie ir un kā no tiem atbrīvoties?

  1. “Ui! Akcija!” Ja ar šādu izsaukumu reaģē uz lielāko daļu akcijas preču (sākot no pārtikas un beidzot ar apģērbiem un elektroprecēm) – Tev visticamāk ir sliktais naudas tērēšanas ieradums. Akcija un zemāka cena kaut kam vēl nenozīmē, ka tev to noteikti vajag iegādāties, jo tas vienkārši šoreiz ir lētāks, nekā citas dienas! Pēc somas “Akcija! Jāpērk!” apstādini sevi un padomā – vai man to vajag? Ko es darīšu ar nopirkto lietu? Ja šie argumenti nelīdz – padomā par citiem pirkumiem un maksājumiem, kas obligāti ir jāveic un šī pirkuma veikšana tev liegs to darīt – vai tas ir tā vērts?
  2. “Gribu, gribu! Nopirku!” Protams, ka gribi. Mēs gribas iegādāties ļoti daudz ko, bet ne visi šie pirkumi ietilpst mūsu maciņa saturā. Un tad nu bieži vien mēneša beigās nākas raudzīties tukšā makā. Turklāt, vai tiešām Tev nepieciešams viss tas, ko gribi? Vai to ikdienā izmanto un tam ir liela vērtība Tavā dzīvē? Bieži vien gribam iegādāties lietas, jo tās ir modernas, interesantas, mums šķiet, ka tās nepieciešamas, taču jau pēc pāris nedēļām aizmirstas tās stāv kādā mājas plauktā, skapī utt. Un ja šādu pirkumu iegādei sākam domāt par tādu risinājumu kā kredīts, ir jo īpaši rūpīgi jāpadomā – vai to vajag. Patēriņa kredīts privātpersonām paredzēts lieliem, vērtīgiem pirkumiem, kas sadzīvē patiešām nepieciešami, jo kredīts ir arī jāatmaksā. Ar daudz nepatīkamāku sajūtu atmaksāsim kredītu, kurš ņemts spontānam pirkumam, kurš mums nemaz nav bijis tik nepieciešams.