Kā ietaupīt naudu: 7 lieliski padomi veiksmīgam startam

 

Nav nozīmes, cik tālu esi ticis savā finansiālajā ceļojumā – pats galvenais, kas Tev jāzina – uzlabot savu finansiālo situāciju ir pa spēkam ikvienam. Dažkārt viss, kas nepieciešams, ir viens solis pareizajā virzienā.

Turpinājumā apkopoti vairāki veidi, kā sākt naudu ietaupīt jau šodien. Daži no tiem prasīs vien dažas minūtes laika, citiem būs jāvelta lielākas pūles. Tomēr ikviens no tiem ir tik vienkāršs, ka to spēs paveikt ikviens.

Protams, tas nebūt nenozīmē, ka viena ieteikuma īstenošana uzreiz radikāli mainīs dzīvi, taču ilgtermiņā tas var atnest pozitīvas pārmaiņas, sevišķi, ja praksē ieviesīsi vairākas naudas taupīšanas stratēģijas.

Ne visi no šiem ieteikumiem attieksies uz visiem. Taču izlasot sarakstu, atrodot sev piemērotākās idejas un tās īstenojot dzīvē, varēsi ietaupīt daudz vairāk naudas, kā iepriekš domāji.

Izslēdz televizoru

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā ietaupīt naudu, ir samazināt televizora skatīšanās laiku. Tam ir daudz priekšrocību: mazāks elektrības patēriņš, mazāka reklāmu ietekme uz emocijām un līdz ar to arī –  naudas maku, kā arī zemāka  pieslēguma maksa, ja izlemsi atteikties no dažām programmām.

Ja vēlies spert soli vēl tālāk, atsakies no televīzijas vispār.

Piedalies klientu lojalitātes programmās

Daudzi uzņēmumi izveidojuši klientu lojalitātes programmas, piedāvājot īpašas atlaides, klientu kartes un citus izdevīgus piedāvājumus, ko vari izmantot savā labā.

Dodies uz veikalu ar iepirkumu sarakstu

Naudu varēsi ietaupīt arī tad, ja pirms došanās uz veikalu sastādīsi sarakstu un pēc tam iepirksies saskaņā ar to.

Izvēlies izdevīgākos kredīta nosacījumus

Gadījumā, ja vajadzīgs, piemēram, sms kredīts internetā, svarīgi ir izvērtēt vairākus piedāvājumus, īpašu uzmanību pievēršot procentu likmei – tas var palīdzēt ietaupīt diezgan ievērojamu naudas summu.

Dzer vairāk ūdens

Ūdens dzeršana ir ne tikai laba veselībai, tā palīdz arī ietaupīt! Piemēram, izdzerot glāzi ūdens pirms katras ēdienkartes, Tu galu galā apēdīsi mazāk un ietaupīsi uz pārtikas rēķina. Vēl labāk – dzerot daudz ūdens, mazāk nāksies tērēt par sulu, kafiju, tēju un citiem dzērieniem.

Izvairies no pusfabrikātiem un ātrajām uzkodām

Tā vietā, lai veikalā paķertu kādu gatavo maltīti vai ātro uzkodu, mēģini tos aizstāt ar tik pat garšīgiem, taču cenu ziņā daudz izdevīgākiem produktiem. Pat, ja maltītes pagatavošanai nāksies veltīt vairāk laika, naudas ietaupījums šīs pūles noteikti atsvērs.

Dalies savos sapņos ar cilvēkiem, kurus mīli

Šis ieteikums sākotnēji var šķist dīvains, tomēr ir vērts par to padomāt. Ja Tu pavadi laiku ar sev mīļiem cilvēkiem un jūs vienojaties par kopīgiem mērķiem, tie kļūst vienkāršāk īstenojami.

Jūs varat iedrošināt viens otru nepazaudēt motivāciju izaicinājumu vidū un sasniegt savus kopīgos un individuālos mērķus.