Atpūsties veselīgi un patīkami – SPA

SPA ir moderns nosaukums tam, ko pazīst visi skaistuma un veselības pielūdzēji. SPA-klīnika, kūrorts, centrs, viesnīca, kosmētika – šos terminus bieži varam dzirdēt reklāmās, bet pats vārds SPA ne visiem līdz galam ir saprotams. Kas tad īsti ir SPA atpūta?

Savulaik jēdziens SPA ietvēra sevī kūrortus ar maksimālām ārstēšanas, profilakses un rehabilitācijas iespējām, kur ar dažādām procedūrām, ārstēja dažādas kaites. Procedūras lielākoties bija balstītas uz ūdens ārstēšanas īpašībām (jūras un minerālajiem ūdeņiem, kā arī uz termālajiem avotiem).

Tiek uzskatīts, ka SPA ir dvēseles un ķermeņa harmonija, jaunā piedzimšana un iekšējās atklāsmes, zilā jūra un baltie kalni, mūzika, kas nomierina un tā tālāk – respektīvi, tik plašs un tēlains apraksts, ka vēl joprojām neesam tikuši skaidrībā, kas tad īsti ir SPA. Un, starp citu, vari arī savam draugam vai draudzenei, mammai vai tētim uzdāvināt dāvanu karti no http://visasdavanas.lv/davanu-kartes/skaistumkopsana-un-spa.

Tomēr, lai kā arī zinātāji un profesionāļi nedefinētu SPA, var teikt vienu droši – SPA ir sajūtas! Katra procedūra, katra SPA atpūtas centru un viesnīcu nodrošinātā kūre sniedz sajūtas (turklāt katram tās var būt pilnīgi savādākas).

Tieši tāpēc arī labākajos SPA, harmoniski tiek uzskaitīti un izmantoti visi faktori: apkārtējais izskats, klimats, masētāja roku temperatūra, smaržas, krāsas, skaņas, daba, mūzika, ēdieni, dzērieni un obligāti meditācija un joga, jo viss šis kopums (procedūra + smarža + skaņa + vide + klimats = Sajūtas) rada noteiktas sajūtas, visbiežāk cenšoties radīt patīkamas (pat ļoti patīkamas) sajūtas.

SPA centrus un atpūtas vietas var iedalīt divās kategorijās – ir atveseļošanos un veselību veicinošais SPA, kas vairāk piemērojams pēc traumām un operācijām, kur procedūras veic personāls ar medicīnisko izglītību. Šajos SPA arī visvairāk tiek izmantots ūdens un ar to saistītās procedūras.

Otrs SPA veids lielākoties ņem vērā emocionālās labsajūtas gūšanu un veselīgu atpūtu. Šāda SPA galvenais uzdevums ir kliedēt mūsu pašu lielāko problēmu – stresu, palīdzot relaksēties un atpūsties no ikdienas satraukumiem un sasprindzinājumiem.

Tad, kad ikdienas skrējiens ir kļuvis par traku un neizturamu, kad nepieciešams atjaunot spēku rezerves un ir vēlme gūt emocionālu baudījumu un mieru, nepieciešams apmeklēt kādu labu SPA atpūtas centru, jo tur izvēlētās procedūras spēs sniegt vajadzīgās sajūtas. Bieži vien SPA atpūta ir arī labākais veids, kā pavadīt laiku divatā.

Tāpat, atšķirībā no lielajiem SPA centriem pilsētās, lauku atpūtas vietas piedāvā mieru un klusumu arī apkārtējā vidē, kas tikai veicina veselības un labsajūtas uzlabošanos.

Pilsētas cilvēkiem, kam stress bieži vien ir lielākā problēma, tieši nedēļas nogale lauku SPA, ar visu pievienoto vērtību – vidi un dabu – var būt tieši tas, kas nepieciešams. Tāpēc reizēm labāk palūkoties nedaudz ārpus pilsētas robežām, nekā doties relaksēties uz vietējo lielo SPA centru.