Spēles virtuālajā pasaulē un realitātē – mūsdienu tendences

spēļu konsoles iegādāties internetāDažādas spēles cilvēkiem patikušas visos laikos, taču, protams, katram laikam raksturīgas  savas tendences. Mūsdienās, kad savu uzvaras gājienu svin tehnoloģijas, šķiet tikai loģiski, ka arī izklaides, tostarp, spēles meklējam interneta plašumos. Tik pat populāras ir arī dažādas video spēles – arī tās šobrīd pieejamas daudzveidīgā izvēlē.

Un tomēr, lai arī veikalos plaši pieejamas visdažādākās spēļu konsoles, kuras pat vēl izdevīgāk iespējams iegādāties internetā, tomēr savu lomu nav zaudējušas arī visdažādākās galda spēles – arī to piedāvājums ir gana iespaidīgs. Ja video spēles var spēlēt arī vienatnē, turklāt – paliekot anonīmam, tad galda spēlēm lielākoties nepieciešama kompānija, kas nozīmē arī tūlītēju komunikāciju un reaģēšanu uz notiekošo. Pielāgojoties mūsdienu tendencēm, daudzas galda spēles šobrīd pieejamas arī digitālajā versijā. Neatkarīgi no izvēlētā formāta, spēles attīsta radošumu un loģisko domāšanu, paplašina redzesloku un sniedz pozitīvas emocijas.

Kā izvēlēties galda spēles?

Izvēloties galda spēles, vispirms jāņem vērā spēles noteikumi – vai tie būs saistoši un spēs patiesi aizraut. Otrkārt, svarīgi noskaidrot, kāds ir ieteicamais spēlētāju skaits  – spēli var spēlēt divatā vai tā paredzēta lielākai kompānijai. Ja spēli plānots dāvināt bērnam vai vismaz spēlēt kopā ar viņu, jāpaskatās, no cik gadiem šī spēle ir paredzēta.

Ko ņemt vērā, izvēloties video spēles?

Ja esi video spēļu fans un vēlies savu kolekciju papildināt ar kādu jaunu spēli, visu aktuālo informāciju diezgan vienkārši vari atrast internetā. Tur arī citu spēlētāju atsauksmes, oficiālie spēļu video un cita būtiska informācija, kas var noderēt, izdarot izvēli.

Ja video spēles iegādājies bērnam, pārliecinies, kādam vecumposmam tās domātas. Tāpat rūpīgi iepazīsties ar spēles saturu. Ņemot vērā, ka virtuālā realitāte var izraisīt atkarību, pirms piedāvā šādu izklaidi bērnam, pārrunā visus iespējamos riskus un nosaki laika ierobežojumu. Ja bērns pats rīkojas ar saviem līdzekļiem (piemēram, kabatas naudu) un par to vēlas iegādāties video spēles, ieteicams ar viņu pārrunāt, cik daudz naudas vajadzētu tērēt šim mērķim.