Tradicionālās ārstēšanas metodes.

diabetes-dietSalīdzinājumā ar citām hroniskajām saslimšanām cukura diabēts prasa pacienta aktīvu līdzdalību ārstēšanas procesā. Protams, ārsts jums visu izskaidros, nozīmēs ārstēšanas kursu un palīdzēs to ievērot. Tomēr jūsu interesēs ir pēc iespējas ātrāk pašam kļūt par savu ārstu, medicīnas māsu, dietologu un bioķīmiķi vienlaikus.
Diabēta gadījumā galvenais ir normalizēt traucēto vielmaiņu un panākt diabēta kompensāciju. Kompensēta diabēta gadījumā uzlabojas visi vielmaiņas procesi: ogļhidrātu, olbaltumvielu, tauku, minerālu; paaugstinātās insulīnatkarīgo audu spēja uzņemt glikozi, normalizējas hormonu antagonistu ražošana, reizēm notiek aizkuņģa dziedzera bēta sūnu daļēja funkciju atjaunošanās.
Cukura diabēta ārstēšana līdzsvaro tos faktorus, kas ietekmē cukura līmeņa paaugstināšanos asinīs ( piemēram, uzņemot ar pārtiku produktus, kuri satur ogļhidrātus) un pazemina cukura līmeni asinīs (piemēram, fiziskā slodze, insulīna ievadīšana vai cukura līmeni pazeminošu tablešu lietošana). Augsta cukura līmeņa koncentrācija asinīs var veicināt hiperglikēmiskās ketoacidozes simptomu parādīšanos. Zems cukura līmenis asinīs izraisa hipoglikēmiju, kuras simptomi ir bada sajūta, svīšana, uzbudinājums, krampji un traucēta apziņa. Var iestāties komas stāvoklis, un ir iespējami neatgriezeniski galvas smadzeņu bojājumi.
Veiksmīgas ikdienas ārstēšanās komponenti.
Diēta. Ievērot diētu nozīmē uzturā lietot pārtiku, kas satur šķiedrvielas un saliktos ogļhidrātus un ir ar zemu tauku saturu.
Zāļu terāpija. 2.tipa cukura diabēta gadījumā papildus ārstnieciskajai diētai, iespējams, jālieto arī cukura līmeni asinīs pazeminošas tabletes. 1.tipa cukura diabēta (reizēm arī 2.tipa diabēta) gadījumā nepieciešamas regulāras zemādas insulīna injekcijas.
Fiziskie vingrinājumi. Fiziskās aktivitātes ir ieteicamas ķermeņa svara samazināšanai; tās mazina rezistenci jeb nejutību pret insulīnu, ja ir 2.tipa diabēts, kā arī samazina arteriālās hipertensijas risku un sirds un asinsvadu slimību risku. 1.tipa diabēta gadījumā vingrojumi palīdz uzturēt normālu glikozes līmeni.
Medicīniskā izmeklēšana. Cukura līmeni asinīs kontrolē, lai pieņemtu tūlītēju lēmumu par piemērotu cukura diabēta ārstēšanu.
Pirmais Latvijas tirgū piedāvātais SGLT 2 inhibitors, ir radīts šim mērķim, un ir atbildīgs un regulē glikozes transportēšanu nierēs. 2.tipa diabēta gadījumā glikoze tiek saražota vairāk nekā organismā nepieciešams. SGLT 2 inhibitors lieliski palīdzēs samazināt glikozes reabsorbciju nierēs.