Vai bez viedtālruņa darbinieku strādā produktīvāk?

viedtālrunisViedtālrunis, protams, ir neatņemama darbinieku dzīves sastāvdaļa. Tomēr kā norāda vairāki pētījumi,  šīs ierīces mūs darbā padara daudz neproduktīvākus. Vienā no eksperimentiem, kas tika veikt ASV, tika secināts, ka tad, kad darbiniekiem tika atņems mobilais telefons, viņu produktivitātes uzlabojās par 25%. Bieži vien darbinieki darba laikā paralēli tiešajiem pienākumiem, veic arī dažādas citas darbības – sazinās ar draugiem, skatās dažādus video, lasa rakstus.

Kā norāda pētījumi, tad, kad cilvēkam blakus atrodas viedtālrunis, tas samazina viņa koncentrēšanās spējas. Kā norāda eksperti, bieži vien cilvēki, kuri sapulču laikā izmanto viedtālruni, sapulces beigās nemaz nesaprot par ko tika runāts sarunas laikā. Tieši tāpēc tiek ieteikts pateikt darbiniekiem, ka tie sapulču laikā nedrīkst izmantot viedtālruņus vai datorus, jo tie pazeminās produktivitāti.

Protams, ar aizliegšanu neko nevar panākt, tāpēc vadītājiem iesaka noteikt laikus, kuros darbiniekiem nebūtu ieteicams izmantot viedtālruni. Kā jau minējām, ja sapulces laikā darbinieks izmanto viedtālruni, viņam zūd koncentrēšanās spēja. Labākais risinājums ir ieteikt neizmantot viedtālruni, un visu uzmanību vērst uz sarunu, kas notiek tajā brīdī. Ja cilvēks darba laikā izmanto viedtālruni, tad viņš bieži vien dara tajā ar darbu nesaistītas lietas, un tas ļoti iedragā produktivitātes līmeni. Ikvienam no mums patīk izklaides, tomēr darbs ir pirmajā vietā, un nevajadzētu pārlieku aizrauties ar izklaidēm darba vietā, jo pretējā gadījumā nebūs darba augļu.

Ja esi viens no tiem darbiniekiem, kas ikdienā izmanto viedtālruni, tad noteikti tev nepieciešams izanalizēt, cik bieži darba dienas laikā izmanto tālruni, ko tajā dari, cik daudz laika pavadi konkrētā vietnē, kāpēc darba laikā apmeklē šo vietni, vai no tā cieš darbs, un tamlīdzīgas lietas, kas ļaus saprast, vai viedtālrunis atņem tev produktivitāti. Kad esi to visu izanalizējis, varēsi saprast, ko darīt. Iespējams, darba laikā nepieciešams tālruni nolikt atvilktnē un izņemt tikai darba dienas beigās. Savukārt, ja nepatīk tik radikālas metodes, tad vēl viens labs variants ir noteikt laikus, kuros izmantosi viedtālruni. Piemēram, vari sev apsolīt, ka izmantosi to ik pēc 3 stundām. Tādā veidā tā kļūs kā maza balviņa pēc labi padarīta darba. Tehnoloģijas apēd mūsu laiku, un bieži vien cilvēks nemaz nenojauš, ka viņa darbs cieš no tā, ka viņš pārāk daudz laika pavada dažādās sociālajās vietnēs.

Var droši teikt, ka viedtālruņi palīdz mums zaudēt produktivitāti. Skatoties telefonā un lasot dažādas sev interesējošas lietas vai komunicējot ar draugiem, attiecīgi laiks paskrien daudz ātrāk. Tieši tāpēc nepieciešams strikti kontrolēt to, cik daudz laika pavadi šajās ierīcēs, lai no tā neciestu tavs darbs. Pretējā gadījumā arī vadītājs sāks spriest, ka paliec pārāk neproduktīvs.