Vai ņemt kredītu lielākiem pirkumiem?

Mums katram ir vēlmes, kuras pārsniedz mūsu iespējas. Tie var būt ceļojumi, lieli pirkumi vai kas cits, bet vēlmes ir mums katram. Līdz ar to, mēs meklējam veidus kā šīs vēlmes realizēt. Katram no mums ir arī dažādas iespējas, līdz ar to, mainās veidi kā šīs vēlmes varam īstenot.

Ja runa ir par lieliem pirkumiem, tad mums ir divi varianti kā varam tās realizēt. Mēs varam naudu iekrāt vai varam to aizņemties. Kā šajās situācijās rīkoties ir atkarīgs tikai no mums un mūsu iespējām. Tātad, lēmuma pieņemšanā mēs varam paļauties tikai uz sevi, jo citi mums var tikai dot padomus, bet savas patiesās iespējas zinām tikai mēs. Mūsu iespējas nav tikai tas, cik lieli ir mūsu ienākumi, tas ir arī mūsu spēja rīkoties ar naudu atbildīgi un, vajadzības gadījumā, atteikties no lietām šādi paciešot zināmu diskomfortu.

Katrs ātrais kredīts ir riskantas saistības, jo nākotni mēs nespējam paredzēt. Mēs varam tikai paļauties uz zināmo un savu pārliecību, ka spēsim kontrolēt notikumus un rīkoties pareizi katrā situācijā.

Vai aizņemties kredītu lielu pirkumu veikšanai, ir smags jautājums, jo ne vienmēr šie pirkumi ir tādi, kurus mums patiešām vajag. Tas nav tādā ziņā, ka mums nav nepieciešams jauns TV, bet tā, ka varam iztikt ar to, kas jau ir. Ļoti bieži mēs nevis vēlamies absolūti nepieciešamo, bet ko tādu kas var pagaidīt vai nav nepieciešams vispār. Šādos brīžos mums ir ļoti rūpīgi jāapdomā šī kredīta lietderība, jo aizņemties ir viegli, bet atmaksa var sagādāt ļoti lielas problēmas.

Ja jums ir sabojājies ledusskapis, tad, protams, tas ir nepieciešams jauns. Bet iegādāties jaunu tikai tāpēc, lai jums būtu jaunākais, modernākais un skaistākais modelis nav īpaši pareizi. Īpaši situācijās kad finansiālā puse nav tik stabila. Ja no kāda pirkuma veikšanas ir iespējams uz kādu brīdi atteikties, tad, viennozīmīgi, labāk būtu to darīt un veidot iekrājumus, lai pirkumu veiktu, par saviem līdzekļiem nevienam parādā nepaliekot. Šādi varat rīkoties apzinīgi un izvairīties no impulsīviem lēmumiem, kuri var ietekmēt turpmāko dzīvi dažādos, arī nepatīkamos, veidos.