Vai patēriņa kredīts ir izdevīgs?

bigbank-paterina-kreditsKad nepieciešams steidzami iegūt finansiālu palīdzību, tiek izskatītas visas iespējas – sākot ar draugu, radu un paziņu apjautāšanu pēc kādas liekas summiņas aizņemšanos, līdz pat dažādu kredītiestāžu piedāvājumu apskatīšanu. Ja nav iespējams saņemt palīdzību no radiem vai draugiem, tad, protams, ka pēdējais, kas atliek, ir vērsties savā bankā vai kādā nebanku kredītiestādē. Šoreiz apskatīsim, cik izdevīgi ir patēriņa kredīti un vai tas neradīs papildus problēmas klāt jau esošajām, jo tas tiešām nevienam nav vajadzīgs, galvenokārt tāpēc, ka iesākumā jātiek galā ar jau esošajām. Saprotams, ka finansiālas problēmas nav vajadzīgas nevienam, tādēļ, tās risina savlaicīgi izskatot visas iespējas.

Summas.

Bankas piedāvā daudz dažādas summas, ko aizņemties. Parasti ir noteikts sākuma limits, kas ir mazākā pieejamā summa aizdevumam un beigu summa, kas ir gala skaitlis, kas tiek izteikts piedāvājumā. Ir noteikums, ka persona nedrīkst lūgt un saņemt aizdevumu, kas ir lielāks kā viņa trešā daļa no visiem ienākumiem. Protams, ka šis noteikums tiek skatīts savādāk, ja tiek lūgts aizdevums uz laiku, kas ir ilgāks par vienu mēnesi. Parasti summas sākās no dažiem simtiem un beidzas pie vairāku desmitu tūkstošu eiro atzīmes. Saprotams, ka tie, kuri pelna mēnesī vairākus tūkstošus eiro, patēriņa aizdevumu parasti nelūdz, tādēļ aizdevumi šādās summās ir pieejami ikvienam, ja to ļauj ikmēneša ienākumi.

Kas būtu jāzina?

Pirms aizdevuma ņemšanas, noteikti derētu iepazīties ar aizdevēja politiku un noteikumiem kreditēšanas jautājumos. Tajos vienmēr ir atrunāts tas, no cik gadiem var aizņemties, kāds ir lielākais vecums līdz kuram tiek izsniegts patēriņa kredīts vai jebkāds cita veida aizdevums, arī procentu likme noteikti ir svarīgs rādītājs, jo tā ataino kopējo summu, ko būs nepieciešams atmaksāt. Ir aizdevēji, kas pirmo aizdevumu piedāvā bez maksas, bet ir tādi, kuru piedāvājumā minēts ka pie attiecīgās procentu likmes gala rezultātā var izveidoties skaitlis, kas pat divas reizes lielāks par pašu aizdevuma summu. Ar kreditoru noteikumu apzināšanu vajag apieties pienācīgi, jo šādā veidā ir iespējams izvairīties no papildus problēmām.