Viss mums apkārt paliek gudrāks! Bet mēs paši?

smart televizoriKur vien skaties – apkārt viss kļūst gudrāks un gudrāks. Nu jau mana veļas mazgājamā mašīna sāk man sūtīt SMS, kad veļa izgriezusies un vispār, sen jau bija laiks ņemt ārā un likt plauktā (beidz slinkot un skatīties seriālus), ledusskapis atgādina (arī telefoniski mēģinot ar mani sazināties), ka jau trešo dienu neesmu bijusi iepirkties, tur iekšā ir pakārusies pele, un vispār viņam bail (lasīt – salst).

Televizors manā vietā ieraksta seriālus un pārraides, kurus, jāatzīst, tāpat nekad nav pietiekami daudz laika visus tos noskatīties. Īsāk sakot – komunikācija ar tehnoloģijām notiek ļoti augstā līmenī. Tiesa, neviens vēl man nav nosūtījis e-pastu – vai nu vēl neprot, vai vienkārši esmu aizmirsusi vajadzīgajā vietā iereģistrēt savu adresi – nešaubos, sarakste būtu aktīva un gara.

Varu iedomāties, ka mana vecmāmiņa būtu ļoti neprastā izpratnē (un, varbūt ka pat šaubītos par manu veselības stāvokli), ja pateiktu, ka man tikko atrakstīja mans ledusskapis.

Tiesa, lai kāda arī nebūtu mana komunikācija ar sadzīves tehniku, visvairāk man tomēr labāk patīk Smart televizori. Jā, nav man laika noskatīties visas pārraides, ko televizors manā vietā ierakstījis, tomēr – ļoti daudz no tā noskatos gan. Un galu galā, Smart televizori nav tikai par seriālu ierakstīšanu vien – ir vēl daudz vairāk.

Jāatzīst, bija pagājuši pāris mēneši, kamēr pamazām sāku (nejauši, protams) atklāt funkcijas savā televizorā, par kuru eksistenci nebija ne mazākās nojausmas. Un biju patīkami pārsteigta. Nē, ar kvalitāti, attēlu un pamata funkcijām, par ko biju jau informēta, biju apmierināta jau sākumā, tiklīdz televizors ienāca mājās un nonāca lietošanā.

Tomēr tikpat patīkami ir atklāt jaunas funkcijas, sīkumus un detaļas, par kurām iepriekš nemaz nebiji iedomājies (jā, ja neesi ļoti rūpīgs un centīgs rokasgrāmatu un pamācību lasītājs).

Smart televizori patiesībā ir viss kopā (saka, kas der visam, tas neder nekam, bet šis ir tas gadījums, kad teiciens īsti neatbilst). Tur ir mūzika, filmas, spēles, sociālie portāli, mediji, internets, Skype un vēl un vēl un vēl.

Vispār – teiktu – ir divi varianti – varat visu savā jaunajā Smart TV atklāt uzreiz, izlasot rūpīgi visas iekļautās funkcijas un iespējas, vai, varat ļauties pārsteigumiem, tās izpētot vienu pēc otras, pamazām un lēnām, tā kārtīgi apgūstot un iepazīstot savu televizoru.

Es turos pie otrā varianta – ja jau mums tomēr ir saziņa ar ierīcēm savās mājās, izturēsimies pret tām kā pret maziem ģimenes locekļiem – ledusskapis, kas jāpabaro, veļas mazgājamā mašīna, par kuru nedrīkst aizmirst un televizors, kas vienmēr sagaidīs mājās ar mīļāko seriāla sēriju!