Ziemas prieki – braukšana ar ragaviņām

izvēlamies ragavasZiema ir pienākusi, un tu noteikti prāto, kā izklaidēt savus bērnus, kuri, visticamāk, ir kā pielipuši datoram, telefonam vai televizoram. Un brīdī, kad sāk šķist, ka tavas atvases drīz pārvērtīsies par maziem robotiņiem, kas to vien dara, kā aizraujas ar tehnoloģijām, ir īstais laiks doties svaigā gaisā, lai baudītu ziemas priekus!

Tev rūp tas, lai mazie ķipari izbaudītu jautrību, taču ārā laika apstākļi nav tik jauki, kā gribētos? Nebaidies no sniega, ziema ir laiks, kad braukt ar ragaviņām, pikoties, dāvināt un saņemt dāvanas, smieties, priecāties un satuvināties ar saviem mīļajiem.

Viena no aktivitātēm, kuru noteikti izbaudī šajā sezonā, iesaistoties visai ģimenei, ir braukšana ar ragavām. Vai arī tu esi gatavs atcerēties bērnību?

Kas jāņem vērā?

Tas, pēc kādiem kritērijiem mēs izvēlamies ragavas, ievērojami ietekmē ne tikai jautrību, bet arī drošību šīs aktivitātes laikā. Ir svarīgi parūpēties par to, lai ragaviņas varētu uzņemt pietiekami lielu ātrumu, kā arī, protams, tām jābūt pietiekoši izturīgām un viegli vadāmām.

Un vispār – kā iespējams atteikties no tik lieliskas aktivitātes? Tā nodarbina visus ķermeņa muskuļus, sniedz iespēju pavadīt laiku ar ģimeni un draugiem, lai socializētos. Tāpat svaigs gaiss mums visiem nāk par labu, un, būsim atklāti, mūsdienās bērni pārāk daudz laika pavada iekštelpās, tādēļ šī nodarbe ir lielisks iemesls, lai “dabūtu viņus ārā no mājas”.

Atceros, kā bērnībā, tieši pretēji mūsdienām, mammas mēģināja bērnus pierunāt nākt mājās, jo mazie ķipari bija pavadījuši ārā jau vairākas stundas, nesatraucoties ne par sniegu vai aukstumu. Cimdi jau bija izmirkuši, vaigi sārti, taču sejā bija redzams neviltots prieks.

Laiki ir mainījušies un mūsdienās šķiet, ka bērni vairāk vēlas nodarboties ar tādām aktivitātēm, kas nodarbina tikai viņu acis un, iespējams, pirkstus, bet ne visu ķermeni. Savā ziņā tas ir skumji, jo viņi zaudē īsto bērnības sajūtu. Taču, protams, vecāku rokās ir iespēja mudināt savas atvases pavadīt laiku aktīvāk.

Pamata prasmes, kas nepieciešamas braukšanai ar ragavām

Ikviena nodarbei vajadzīgas konkrētas prasmes. Tās var būt vienkāršākas vai sarežģītākas. Lai brauktu ar ragaviņām, nav jābūt nedz profesionālim, nedz īpaši izveicīgam. Pietiek ar to, ka mazajam ķiparam tiek iemācīts, kā kontrolēt braukšanas virzienu, izmantojot kājas vai rokas, kā arī, protams, ļoti svarīgi ir zināt, kā nobremzēt.

Pieaugušie var sākumā parādīt saviem bērniem, kā to darīt, un pēc tam viņi ar laiku iemācīsies to darīt. Ir saprotams, ka reti kurš pieaugušais pavadīs laiku, stāvot un kontrolējot to, vai ziemas prieku baudīšana ir droša, taču noteikti vajadzētu ik pēc laika pārbaudīt, vai viss ir kārtībā.

Tāpat, izvēloties vietu, kur braukt ar ragavām, jāraugās, lai tuvumā nebūtu ceļi, ietves, bedres, akas, dīķi vai šķēršļi, kas var radīt traumas.